GoPro Videoları Lisanslanıyor


22 Temmuz 2015 Çarşamba 05:30
GoPro Videoları Lisanslanıyor

GoPro bilindiği üzere kullanıcılarına unutulmaz anlarını yüksek çekim kalitesi ile videoya kaydetme imkanı sağlıyor. Birden fazla modeli bulunan GoPro, özellikle ekstrem sporlar üzerinden yaptığı başarılı reklam kampanyasıyla dünya çapında büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda.

GoPro kullanılarak çekilen videolar her geçen gün YouTube‘da milyonlarca insan tarafından izlenirken şimdi de bu videolar için lisanslama imkanı geliyor. GoPro tarafından oluşturulan bir platform sayesinde kullanıcılar bu platforma videolarını kaydedebilecek ve video lisansını alabilecek. 

Oluşturulan bu platform sadece yüksek kaliteli videoların lisanslanmasına izin verecek ve platforma erişmek için önceden kayıt olmak gerekecek. Kullanıcılar videolarına kendi özel simgelerini yerleştirebilecek ve reklam şirketlerinin izinsiz bir şekilde başkalarına ait videoları kullanmalarının önü kesilmiş olacak.

15-07/22/go-pro.jpg

Şimdilik platformda 8’i 4K kalitesinde 572 adet video bulunuyor. Bazı videolar profesyonel atletlere aitken çoğu video ev kullanıcıları tarafından çekilmiş. Video lisanslama ücreti 1000$‘dan başlarken videolar 6 ay süreyle lisanslı kalacak. GoPro, alınan lisans ücretlerinden yüzde kaçlık miktarı kendisine ayırdığını ise açıklamadı.

:: Sizce GoPro yüksek ücretine rağmen almaya değer mi yoksa diğer markalar mı tercih edilmeli?
yazarEren Topçu

İyi bir oyuncu ve sıkı bir teknoloji takipçisi. Mütercim tercümanlık öğrencisi ve oyun programlama ile ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “GoPro Videoları Lisanslanıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    gpro sahibinin çektiği videoyu herhangi bir kuruluş kullanmak istediğinde telif ödeyecek.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yani lisanslayınca nolacak

" GoPro Videoları Lisanslanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GoPro Videoları Lisanslanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GoPro Videoları Lisanslanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "