Okunma

Görev Yöneticisinde Farklı Bir Stil!


04 Mayıs 2009 Pazartesi 14:47
Görev Yöneticisinde Farklı Bir Stil!

Symbian için vazgeçilmez olan görev yöneticisi yazılımları arasında birçok alternatif mevcut. Ancak en iyilerinden olan Best Taskman’ı denemeden kararınızı vermeyin. Çalışan uygulamaları ve görevleri görebilmesinin yanı sıra gizlenen uygulamaları ve en önemlisi de Symbian’ın en önemli sorunu olan java uygulamaları da kolaylıkla görüntüleyip sonlandırabilmesi uygulamanın en güzel yanlarından.


Uygulama yatay modda da oldukça başarılı

Windows’da alıştığımız alt+tab kombinasyonuyla devreye giren sistemle benzer bir mantıkta çalışan yazılım bu yönüyle rakiplerinden kolaylıkla sıyrılıyor. Ayrıca kısayollar atanabilen quick start özelliği uygulamayı son derece kullanışlı kılıyor.

Çalışan görev ve işlemlerin dosyalarının hangi konumda bulunduğuna dair bilgi veren yazılım, Windows görev yöneticisinde olduğu gibi çalışan uygulamaların ne kadar RAM kullandığı da gösterebiliyor.


Sunduğu araçlar çok başarılı

Önceden belirli çok çeşitli ayarlar içeren Best Taskman içerisindeki yüklü ayarlara göre RAM’i rahatlatacak bir dizi işlem gerçekleştirip, bazı programları otomatik kapatıyor. Bu ayarı kendiniz daha sonradan istediğiniz programların kapatılmasını belirleyerek kişiselleştirebiliyorsunuz.

Tüm Symbian sürümleri için çeşitli versiyonları bulunan yazılım optimum sistem kaynağı tüketimi ve kullanıcı dostu arayüzü ile oldukça başarılı. Buradaki linkten ulaşabileceğiniz yazılım 15 günlük ücretsiz tam fonksiyonlu deneme sürümüne sahip.

:: Görev yöneticisi uygulamalarında aradığınız özellik nedir?

Ahmet Gözütok (Forum:alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Görev Yöneticisinde Farklı Bir Stil!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu özellik vardı zaten javadada var sadece grafik arayüznü değiştirmişler

" Görev Yöneticisinde Farklı Bir Stil! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Görev Yöneticisinde Farklı Bir Stil! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Görev Yöneticisinde Farklı Bir Stil! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "