Okunma

Kendi kendine konuşabilen akıllı diafon!


28 Ocak 2018 Pazar 20:25
Kendi kendine konuşabilen akıllı diafon!

Çeşitli yerlerde karşınıza çıkan reklamlardaki diafonları unutun. Bu akıllı diafon, sizin yerinize misafirlerinizle konuşabiliyor!

Yapay zekaya sahip akıllı diafon

Netvue tarafından geliştirilen Belle, Dünya’nın ilk yapay zekaya sahip akıllı diafonu olma özelliğine sahip.

Oldukça sade bir tasarımı olan Belle; üzerinde bir adet kamera, zil tuşu, dahili bir hoparlör ve mikrofon bulunduruyor. Diafonun üzerinde bulunan kamera, 1920×720 HD çözünürlüğünde saniyede 30 kare gösterebiliyor. Aynı zamanda kamera 8x digital yakınlaştırmayı da destekliyor.

Belle, dışarıdan birisi gelip zil tuşuna bastığı zaman öncelikle o kişinin yüzünü tanımaya çalışıyor. Eğer o kişiyi daha önce görmüş ise, ona daha yumuşak bir dil ile konuşuyor.

Belle, ilgili kişiye ne için geldiğini soruyor. Paket teslim etmek için mi, içeriye girmek için mi yoksa evin sahibi ile konuşmak için mi?

Eğer eve belirli zamanlarda sık sık gelen bir kişiyseniz, Belle o kişiyi belirtmeniz durumunda otomatik olarak tanıyor ve onun için kapıyı açıyor. Belle’in sadece elektromanyetik kapı kilitlerini açabildiğini, belirtelim.

Belle, tanınmayan bir kişinin eve girmek istemesi veya sizinle konuşmak istemesi durumunda akıllı telefonunuza bildirim yolluyor. Akıllı diafonun telefonunuzdaki uygulaması vasıtasıyla görüntülü ve sesli olarak o kişiyle konuşup, dilerseniz uzaktan kapıyı açabiliyorsunuz.

Veya isterseniz, daha önceden hazırlamış olduğunuz mesajlarla müsait olmadığınızı belirtebiliyorsunuz.

Belle, aynı zamanda gece boyunca kapınızın önündeki bütün hareketleri algılayıp bulut ortamında saklayarak aksi bir durum olduğu zaman anında size bildiriyor.

Teslimat tarihi ve fiyatlar

Mart 2018’de teslimatı planlanan Belle, Kickstarter üzerinden desteklerinizi bekliyor.

Ürünün Türkiye için herhangi bir kargo ücretine sahip olmadığını belirtelim. Belle, hali hazırda Alexa asistan desteğine sahip. Bu yüzden şu anlık kullanım dili sadece İngilizce. Dolayısıyla asistanın sadece kamera, uzaktan konuşma ve kapı açma fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki fiyatlar, Hong Kong doları üzerindendir. Dolayısıyla ödeyeceğiniz rakamlar çok gibi gözükse de, aslında Amerikan doları kuruna göre düşüktür.

Ürünün bazı paketleri;

1 Adet Belle akıllı diafon (200 Stok) –> 1169 HK$
1 Adet Belle –> 1319 HK$
2 Adet Belle (50 Stok) –> 1639 HK$

Ürün hakkında daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayın.

:: Evinizde kullandığınız diafon görüntülü mü?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kendi kendine konuşabilen akıllı diafon! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kendi kendine konuşabilen akıllı diafon! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kendi kendine konuşabilen akıllı diafon! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "