Okunma

GPS Teknolojisi Gidici mi?


16 Ocak 2009 Cuma 10:40
GPS Teknolojisi Gidici mi?

ABI Research tarafından ortaya atılan iddiaya göre, GPS teknolojisinin yerini birkaç yıl içerisinde WiFi ve Cell-ID kullanan hibrit yer belirleme sistemleri alacak. 2014 yılına gelindiğinde A-GPS, Cell-ID ve WiFi tabanlı teknolojilerin, tüm yer belirleme sistemlerinin %25‘ini oluşturacağını belirten araştırmacılar, üreticilerin konum bazlı servisler için en ucuz çözüme gideceğinin altını çiziyor.

Anahtar Kelime “Lokasyon”

Üstelik sadece mobil operatörler değil, Google da bu konuda hem kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, hem de kendi kendine öğrenme mekanizmaları için gerekli referans veritabanını oluşturma gayreti içerisinde. Bakalım yer belirlemede ilk teknolojilerden biri olan GPS, mirasçıları gelince nasıl bir konum alacak.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “GPS Teknolojisi Gidici mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İyide gps in çıkışı cep telefonu, arçlar yada diğer sivil amaçlı hizmete mahsus değil abd bizzat ordusu için geliştirdiği bir sistem ve tum gps uyduları onun elinde kendisi çok daha yüksek hassasiyetle kullanbilirken, gps kullanıcılarına kasıtlı olarak frekansı bozup en düşük +- 3 m ile kullandırıyor. Özetle gps denen teklonoji farklı br amaç için var ve yine o amaç için devam eder ama alternatif olarak başka teknolojiler gelişirmi (?) zannaderim yine abd nin kontrolunde ve onun izin verdiği kadar olur.

" GPS Teknolojisi Gidici mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GPS Teknolojisi Gidici mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GPS Teknolojisi Gidici mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "