Okunma

Güç Kaynağından Network


04 Haziran 2009 Perşembe 06:02
Güç Kaynağından Network

Cooler Master yeni bir güç kaynağı tanıttı. Power LAN 700W olarak adlandırılan bu güç kaynağının en önemli özelliği Ethernet sinyallerini elektrik hattı üzerinden yollanması. Bu esasında oldukça ilginç.  Çünkü bu teknolojiye sahip olmak için mutlaka bir Ethernet adaptörüne ihtiyaç duyuluyordu. Fakat Cooler Master bu adaptörü güç kaynağının içine entegre etmesi farklı bir çözüm getirdi.

Cooler Master bu teknolojinin patentini adlı, fakat böyle bir ürün üretip üretmeyeceğine karar veremedi.   

 

Güç kaynağının arkasında Ethernet girişi var. Bu Ethernet girişi güç kaynağının güç girişine bir Loop kablo ile bağlanıyor. Bu kablo elektrik prizine takıldığında ağ yapısı da kurulmuş oluyor. Power Lan adaptörüne ihtiyaç duymayan bu teknoloji sayesinde evin her bölümünde ağ yapısına erişmiş oluyorsunuz.

Unutmadan söyleyelim. Her ne kadar Power LAN adaptörüne ihtiyaç duymuyor desek de ADSL modeme ulaşabilmek ve Internet’e de çıkabilmek için mutlaka bir Power Lan adaptörüne ihtiyaç duyuluyor.

 

Power LAN 700W, piyasanın ihtiyacına göre üretilmesi bekleniyor. Ürünün üretilmesi 2010’dan önce olmayacağı kesin.

:: Böyle bir ürünü tercih eder miydiniz ?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güç Kaynağından Network konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güç Kaynağından Network ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güç Kaynağından Network ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "