Okunma

Güneşin Gerçek Gücünü Görün


24 Kasım 2010 Çarşamba 19:30
Güneşin Gerçek Gücünü Görün

Dünya gezegeninin yaşanabilir olmasını sağlayan Güneş’in enerjisi, dünya üzerinde üretebileceğimizin çok üzerinde bir seviyede. (Dünyanın En Büyük Güneş Paneli)

Dünyadan yaklaşık 150 milyon km uzakta olmasına rağmen, Güneş enerjisi dünya üzerindeki hayatın devam etmesini sağlıyor.

Güneş enerjisinin gücünü bazı ölçümlerle anlayabilmek mümkün olsa da bu rakamlar bizzat görmek kadar etkili olmuyor.

Güneş Işığı Odaklanınca

BBC’de yayınlanan Bang Goes The Theory adlı programda Güneş ışığını odaklayan özel bir ayna tanıtıldı. Güneş ışığının odaklandığı noktada oluşan 3500 derecelik sıcaklık dokunduğu her şey tutuşturup eritebiliyor.

Aşağıdaki videoda güneşin gerçek gücünü gözlerinizle görebilirsiniz. Güneş ışığı tahtayı anında ateşe verirken, demiri, hatta taşı bile eritebiliyor.

 

http://www.youtube.com/v/z0_nuvPKIi8?fs=1&hl=en_US

 

:: Küçükken büyüteçle buna benzer şeyler yapmış mıydınız?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güneşin Gerçek Gücünü Görün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güneşin Gerçek Gücünü Görün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güneşin Gerçek Gücünü Görün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "