Okunma

Hacker Grupları Birbirlerine Girdi


22 Haziran 2011 Çarşamba 15:30
Hacker Grupları Birbirlerine Girdi

Geçen gün LulzSec Hacker grubuna üye olduğu tahmin edilen 19 yaşındaki bir genç, yetkililer tarafından İngiltere’nin Wickford şehrinde tutuklanmıştı. LulzSec, bu gencin kendileri ile alakalı olmadığını, bu kişinin sadece IRC sunucularda gezdiğini söylemişti.

LulzSec, yine de tutuklamaya tepki göstermek adına, kendilerine ihanet eden iki Hacker’ın kimliklerini açığa çıkardı.  LulzSec’in elebaşı olan ve Twitter’da konuşan Sabu, bu kişilerin 19 yaşındaki gencin tutuklamasında önemli bir rol oynadıkları söyledi.

Öte yandan Web Ninjas adlı bir grup da geçen gün LulzSec’e savaş açtı. Yaptığı duyuruda LulzSec üyelerini parmaklıkların arasına göndermek için elinden gelen her şeyi yapacaklarını söylediler.

Bu duyuru çok geçmeden Teampoison da LulzSec’e meydan okudu ve ilk tepki olarak LulzSec üyesi olan Joepei’in web sitesini ele geçirdi.

Teampoison ve Sabu, Twitter’da birbirilerine sürekli laf atıyorlar. En büyük Hacker’in kim olduğunu ispatlamak için farklı hedefler seçiyorlar. Hatta bazen rakiplerin sitelerini de elde etmek için uğraşıyorlar. Dolaysıyla bu dönemde konu ile ilgisi olmayan ama ilgi çekileceği düşünülen yeni hedeflerin olması muhtemel.  

:: Son zamanlarda artan Hacker saldırıları sizce neyin göstergesi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Hacker Grupları Birbirlerine Girdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yesinler birbirini kalanıda akbabalar temizler 😀

 2. MtHan dedi ki:

  Lamers of the Wars

 3. tahaburak dedi ki:

  bırakın yesinler birbirlerini

 4. falcao dedi ki:

  haha hayırlı olsun ne diyelim yesinler birbirlerini

 5. evowinds dedi ki:

  Lulzsec Anonymous ile işbirliği yapacakmış. Bir yerden güçlenirken başka yerlerden açık ***** />
  Kör dövüşü yaptırıyorlar anlaşılan…Ortamdaki tozlar yere inince olaylar daha iyi anlaşılır.

" Hacker Grupları Birbirlerine Girdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hacker Grupları Birbirlerine Girdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hacker Grupları Birbirlerine Girdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "