Okunma

Hacker’lar Orduya Sızdı!


30 Mayıs 2009 Cumartesi 07:54
Hacker’lar Orduya Sızdı!

Sanal saldırılara karşı yapılan milyon dolarlık yatırımlara karşın, Amerika karşıtı hacker’lar ABD Ordusu’nun iki önemli sunucusuna sızdı. Savunma Bakanlığı’nın olay sonrasında Microsoft, Yahoo ve Google gibi e-posta sağlayıcıları didik didik ettiği belirtilen saldırıda gizli bilgilere erişilip erişilmediği ise açıklanmadı.

Hangi Siteler Hack’lendi?

McAlester Army Ammunition Plant(MCAAP) ve Army Corp of Engineers adlı sitelerin sunucularına sızan hacker’lar, bu sitelerden ilkini iklim değişikliklerini protesto eden bir siteye, ikincisini ise hacker ağı m0stead‘e yönlendirdi. Devasa bütçelerin, hacker’ları yakalamaya yetip yetmeyeceğini ise hep birlikte göreceğiz.


Hacker’ları avlamak için bu yetmeyecek gibi.

:: Konuyla ilgili komplo teorilerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hacker’lar Orduya Sızdı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ben hackledim burdanda yazıyım 😛

" Hacker’lar Orduya Sızdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hacker’lar Orduya Sızdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hacker’lar Orduya Sızdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "