Haftanın iOS Uygulamaları – 23


28 Şubat 2015 Cumartesi 16:00
Haftanın iOS Uygulamaları – 23

:: Haftanın iOS Uygulamaları – 22

Bu haftaki içeriklerimiz arasında hızlı, basit ve güvenli çapraz platform mesajlaşma olanağı sunan Telegram, ekran görüntülerinizi kolayca paylaşmanızı sağlayan ScreenShare, kalabalıklar arasında bulmanızı kolaylaştıran LookFor, kolayca yeni müzikler keşfetmenizi sağlayan Wall of Sound ve fotoğraflar üzerinde kolayca çizim yapmanıza olanak sağlayan Inkboard uygulamaları yer alıyor.

İsterseniz daha fazla vakit kaybetmeden haftanın iOS uygulamalarına hızlıca bir göz atalım…

Telegram

Whatsapp’ın masaüstü bilgisayarlara terfi ettiği şu günlerde, iOS kullanıcıları için hızlı, güvenli ve tüm platformlarda kullanım olanağı sunan Telegram uygulamasını yeniden hatırlamakta fayda var. İster masaüstü uygulamasından, ister web üzerinden isterseniz Android ve Windows Platformundan arkadaşlarınızla Telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

15-02/28/screen-shot-2015-02-28-at-162817.png

Dünyanın en hızlı mesaj iletimini sağladığını iddia eden Telegram uygulaması ücretsiz olarak sunuluyor ve reklam içermiyor. Hacker ataklarına karşı mesaj içeriklerini yüksek güvenlik altında koruyan Telegram bulut tabanlı çalışarak birçok cihazdan mesajlarınızı takip etmenizi sağlıyor.

Telegram uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

ScreenShare – ScreenShot Widget 

iOS cihazınız üzerinde sık sık ekran görüntüsü alıp, bunları paylaşıyorsanız ScreenShate uygulaması işinizi kolaylaştırabilir. iOS’ta yerleşik olarak Screen Shot alma desteği bulunsa da, aldığınız görüntüleri paylaşmak için farklı uygulamaları çalıştırmak ya da Photos uygulaması üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek zorunda kalıyorsunuz.

15-02/28/screen-shot-2015-02-28-at-163907.png

ScreenShare uygulaması ise aldığınız ekran görüntülerini widget üzerinden kolayca paylaşmaya olanak sağlıyor. Uygulamanın entegre çalıştığı ağlar ve uygulamalar arasında Facebook, Mail, Message, Twitter, Facebook, Instagram, Line, Sina Weibo bulunuyor. Ayrıca, iCloud ve Dropbox gibi bulut depolama servisleri de uygulama tarafından destekleniyor.

ScreenShare uygulamasını 1.99 TL karşılığında buradan indirebilirsiniz.

Lookfor – Find Friends Instantly

Bu haftaki diğer uygulamamız kalabalıklar arasında birbirini bulmakta zorlanan okurlarımıza yönelik. Eğer arkadaşlarınızla buluşma mekanı olarak işlek noktaları seçiyorsanız Lookfor uygulaması birbirinizi bulmanızı oldukça kolaylaştıracak. Uygulamanın özellikle kullanılabileceği alanlar ise sinema salonları, konserler, festivaller gibi kalabalığın yoğun olduğu alanlar.15-02/28/screen-shot-2015-02-28-at-165050.png

 

Bu türden alanlarda aradığınız kişileri bulmak için akıllı telefonunuzun ekranından yararlanmak mümkün. Tabii ki hangi ışığın aradığınız kişi olduğunu anlamak için biraz ayrıntıya ihtiyaç var. Lookfor uygulaması akılı telefonunuz ekranını renk ışıklar ile iletişim kurma amacıyla kullanılıyor. Örneğin, mavi ışık tercih edip arkadaşınıza bunu bildirirseniz, karanlık ve kalabalık bir ortamda tamamen mavi ışık saçan akıllı telefonu bulmanız daha kolay olacaktır.

Lookfor uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Wall of Sound

Bu haftaki müzik uygulamamız, yeni müzikler keşfetmenize olanak sağlayan Wall of Sound uygulaması. Uygulamanın amacı birçok yeni sanatçıyı, albümü ya da şarkıyı en kolay yoldan keşfedebilmek ve müzik arşivinizi genişletebilmek.

15-02/28/screenshots-of-wall-of-sound-ios-app-player-and-search-views-1.png

Aslında uygulamanın yaptığı, iTunes üzerinde yer alan albümlerin ve şarkıların öndinlemesini sunmaktan fazlası değil. Buna rağmen, uygulamanın aynı anda çok sayıda albüme erişim olanağı sağlayan kolay arayüzü, albümler arasında kolayca gezinme şansı sunuyor. Serbestçe dolaşabildiğiniz sonsuz arayüz üzerinde ekranı sağa, sola, yukarı ya da aşağı kaydırmak mümkün. Siz kaydırma işlemi yaptıkça boş alanlar yeni albüm kapakları ile doluyor ve istediğiniz albümün üzerine tıklayarak şarkıların ön dinlemesini yapabiliyorsunuz.

Kategorilere göre albümleri listelemek, beğendiğiniz albümleri ve şarkıları paylaşmak ya da hemen iTunes üzerinden satın almak mümkün. 

Ücretsiz sunulan Wall of Sound uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Inkboard 

iOS cihazınızla çektiğiniz fotoğraflar üzerinde çizim yapmak ister miydiniz? Bunu kolayca yapabileceğiniz uygulamalardan biri olan Inkboard, hem hazır fotoğraflar üzerine, hem de uygulama içinden yakalayabildiğiniz fotoğraflar üzerinde çizim yapabilmenizi sağlıyor.

15-02/28/screen-shot-2015-02-28-at-172934.png

Uygulamanın en işlevsel yanı, birçok farklı kalem türü ile görsel üzerinde çizim yapmaya olanak sağlaması. İstediğiniz renkte pilot kalemler, marker’lar, pastel ya da kuruşun kalemler ile çizim yapmanız mümkün. Ayrıca, sadece görsel üzerinde değil boş bir tuval üzerine de istediklerinizi çizebilirsiniz.

Inkboard uygulamasını buradan indirebilirsiniz. 

:: iOS cihazınızda en çok hangi kategoriden uygulama kullanıyorsunuz?




yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Fotoğraf ve video

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bu seferki uygulamalar gayet güzel 🙂 App Store da kamera uygulamalarından başka uygulamalar oldugunu hatırlamışsınız 😀

" Haftanın iOS Uygulamaları – 23 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın iOS Uygulamaları – 23 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın iOS Uygulamaları – 23 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  2. 2 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  3. 3 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  4. 4 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  5. 5 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  6. 6 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  7. 7 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  10. 10 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?