Okunma

Haftanın Ücretsiz Oyunu


19 Ağustos 2011 Cuma 13:55
Haftanın Ücretsiz Oyunu

Geçtiğimiz haftalarda City Racing isimli ücretsiz oyunu beğenen SDN okurları, bu hafta da Motoracing ile hafta sonlarını eğlenceli bir şekilde geçirebilirler.

Motoracing, isminden de anlaşılacağı gibi motosiklet yarış oyunu. Oyunun grafikleri, City Racing‘e oldukça benziyor. Daha doğrusu muhtemelen aynı oyun motoru üzerine kurulmuş.

Artılar ve Eksiler

Oyuna ilk başladığınızda motosiklet seçimi yapmak gerekiyor. Her motosikletin kendine göre çeşitli artı ve eksileri var. Ancak bu eksileri de daha sonra motosikletinizi geliştirerek giderebiliyorsunuz.

Motosikletleri geliştirmek için yarışları dereceyle bitirmek gerekiyor. Dereceyle bitirilen her yarış, belli bir puan kazandırıyor. Bu puanlar tamamlandığındaysa motosikletin maksimum hız, hızlanma ve yol tutuşu gibi özelliklerini geliştirebiliyorsunuz.

Düşük Poligonlar

Motosikletlerin tasarımları öyle muhteşem görünmüyor. Daha doğrusu etkileşimli grafikler düşük poligonlardan oluşuyor. Ancak isterseniz motosikletinizin dış kaplamasını değiştirmeniz de mümkün.

Oyunun grafikleri genel olarak oldukça başarılı. Özellikle çevre modellemeleri çok güzel. Ancak az önce de belirttiğim gibi ne yazık ki aynı şey motosiklet ve sürücüler için geçerli değil. Işık ve partikül efektleri de gayet gerçekçi.

Arcade’den Simülasyona

Gerçekçilikten bahsetmişken oyun fiziğinin de gayet gerçekçi olduğunu söyleyelim. Özellikle motosikletin tutuşu ve yoldaki tepkimeleri arcade tarzından çok oyunu simülasyona doğru itiyor. Fakat çok da abartmamak lazım. Sonuçta motosiklet simülatörü de değil.

Motosikletinizi bir yere çarptığınızda karakterimiz doğrudan uçuyor. Bu durumda da devreye ragdoll fiziği giriyor. Yani karakterimiz her defasında farklı bir şekilde düşüyor.

Tekme Tokat Yarış

Yarışların keyifli noktalarından biri de yarışçılara tekme atabiliyor olmamız. Q ve W tuşlarını kullanarak sağ veya solumuzdaki yarışçıya tekme atarak yolun dışına itmek mümkün. Özellikle çok çekişmeli yarışlarda bu durumdan faydalanabilirsiniz.

Motoracing, genel olarak zevkli bir oyun. Ancak zevkli olmasına rağmen yarışların zor geçtiğini de belirtelim.

İndir: Motoracing

:: En sevdiğiniz yarış oyunu hangisi?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Haftanın Ücretsiz Oyunu”

 1. 109 dedi ki:

  ben daha yeni üyeyim başka oyunlarda indirmek serbest mi* serbestse nasıl indirebilirim***

 2. micoli27 dedi ki:

  düşük boyut yüksek garafik….

 3. Simatec dedi ki:

  link

 4. Link dedi ki:

  Oyunu indirme adresini göremedim.

" Haftanın Ücretsiz Oyunu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Ücretsiz Oyunu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Ücretsiz Oyunu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "