Okunma

Haftanın Web Siteleri


20 Kasım 2010 Cumartesi 19:00
Haftanın Web Siteleri

Günümüzde internet sayesinde insanlar yeni ufuklarla karşılaşıyor. Tüm dünyadan yeni insanlarla ve kültürlerle tanışmak yine bu bilgi denizi sayesinde mümkün.

 

 

 

İnternet o kadar geniş ve büyük bir hale geldi ki burada gerçekten aradığınız şeyleri bulmak çok zor. Haftanın web siteleri her hafta sizler için en ilginç adresleri biraraya getiriyor.

Eğitimden, eğlenceye yine en farklı siteleri bu haftaki listemizde bulabilirsiniz.

Konserleri Buradan Takip Edin

Büyük şehirlerdeki yoğun konser temposunu takip etmek için bazen özel dedektif tutmak gerekiyor. Bir anda başlayan konser sezonunda sevdiğiniz grubun ya da sanatçının nerede sahne alacağını kaçırmanız çok kolay.

 

http://tumkonserler.com

Özellikle İstanbul’da haftanın 7 günü neredeyse 7 ayrı konser bulunuyor. Bu site ülkedeki tüm konserleri fiyatlarını ve mekanlarını bir araya getirip bunları sosyal ağ üzerinden paylaşmaya da izin veriyor.

Teknoloji Sever Blog

Blog yazarlığı günümüzde oldukça profesyonel bir yapıya ulaştı. Eskiden insanların günlüklerini internet üzerinden paylaşması olarak adlandırılan blog yazarlığı son yıllarda daha farklı anlamlar kazandı.

 


www.metehanturkdonmez.com

 

Artık bazı blogger’lar sanal köşe yazarları gibi davranıyor. Bu blog teknoloji tutkunu bir yazar tarafından hazırlanmış. Teknoloji gözüyle dünya felsefesine sahip olan blog ilginç incelemeler ve yorumlara ev sahipliği yapıyor.

Özel Özgeçmiş Sitesi

Artık iyi bir iş görüşmesi için kaliteli ve dikkat çekici bir CV’ye gerek duyuluyor. En basit pozisyona bile başvuran yüzlerce insan arasında sıyrılmak için kendinizi tamamen yansıtan bir öz geçmiş hazırlamanız lazım.

 


http://yazanolsa.com

 

Bu site ilginç bir hizmet vererek insanlar için profesyonel CV yazım hizmeti sunuyor. Sitede iyi bir öz geçmiş için neler yapılması gerektiğine dair notlar da bulunuyor.

Profesyonel metin yazarı kadrosu olan site mutlaka herkesin göz atması gereken ilginç fikirli sayfalardan

Çözüm Arıyorlar

İnternet sayesinde insanlar hiç ummadıkları mevkilere bile ulaşabiliyor. Bu sefer tanıtacağımız site aslında biraz sosyal içeriğe sahip.

 


www.yolistiyoruz.com

 

Uzun süreden beri yapılmayan yollarını protesto eden kişiler sitelerinde olayı uzun uzun anlatmak yerine sadece bulundukları yerin fotoğraflarını yayınlamış.

Fotoğrafların açıkladığı bu sorun internetin ne kadar da faydalı işler için de kullanıldığının en büyük kanıttı.

Teknoloji Alışveriş Sitesi

İnternet giderek alışverişin tanımlarından biri haline geldi. Eskiden insanların korktuğu sanal alışveriş firmaların güvenlik yatırımlarıyla birlikte çok daha başarılı bir hale geldi.

 


www.sanalreyonum.com

 

Sanal dünyada bulunan pek çok alışveriş sitesinden biri de sanalreyonum.com. Teknoloji üzerine kurulmuş olan bu site, cep telefonundan televizyona kadar geniş bir yelpazedeki ürünleri taksitli ve özel indirim kampanyalarıyla satıyor.

Teknolojik ürün almadan önce göz atılması gereken sitelerden biri de burası.

Eğlencelik Takas Sitesi

Yurtdışında pek popüler olan takas sitelerini bir grup üniversite öğrencisi ülkemize de uyarladı. Kalemden jipe adlı sitede, elinizdeki eşyaları takas ede ede daha işinize yarayacak ürünlere ulaşabiliyorsunuz.

 


www.kalemdencipe.com

Sosyal ağ bağlantılı site daha çok eğlence içerikli bir yapıya sahip. Eğlenmek için burada kalem takas etmeyi deneyebilirsiniz.

Yazıcı İçin Sanal Çözüm

İnternet görsellik olarak gazeteler ve televizyonlardan çok daha fazla bir esneklik sağlıyor. Ancak her özgürlüğün bazı ufak sorunları olabilir.

 


www.printwhatyoulike.com

İnternet üzerinden istediğiniz fotoğrafı ve sayfaları baskıya yollamak için ilk önce onların görüntüsünü alıp daha sonra da bu görüntüleri özel programlarla işleme uygun hale getirmeniz gerekiyor.

Bu site, tüm bu işlemleri web bulutu üzerinden kolayca yapabiliyor. İstediğiniz sayfayı ya da resimleri seçerek yazıcıdan çıkartacak hale basitçe getirebiliyorsunuz.

Online Dergi Ve Gazete Okuyun

Sanal dünyanın güçlenmesiyle birlikte yazılı basın büyük bir kan kaybetti. Bu krizden kurtulmayı hedefleyen birçok yazılı basın kurulu içeriklerini internetle paylaşmayı tercih ediyor.

Ancak hiçbir şey, bir derginin ve gazetenin orijinal mizanpajıyla boy ölçüşemez. Bu sitede kullanıcılar kendi taradıkları, dergi, reklam ve gazete içeriklerini paylaşabiliyor.

 


www.scribd.com

 

Yabancı yayınlar konusunda oldukça iddialı bir arşivi olan siteye herkes istediği dokümanı yükleyebiliyor. Bu yüklenen dokümanlar editörler tarafından onaylandıktan sonra ana sayfadaki yerini alıyor.

YouTube’a Alternatif

Ülkemizle olan ilişkisi fırtınalar kopartan YouTube’un erişimi şu sıralar yasal olarak açık olabilir ancak yine de tekrar kapanması an meselesi.

Eğer bu, ilginç ilişki yüzünden ağız tadıyla video izleyemiyorsanız o zaman yapmanız gereken alternatifleri değerlendirmek.

 


http://blip.tv

 

2005 yılında kurulan bu site ilginç içerikleri ve videolarıyla dikkat çekiyor. Google TV’ye benzer online bir televizyon sitemi üzerinde çalışan blip.tv YouTube’un kesinlikle en büyük rakibi.

:: Bu sitelerden en çok hangisi işinize yarayacak?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "