Google’dan sanal gerçeklik sözü!


2017-07-26 03:00:00
Google’dan sanal gerçeklik sözü!

Google’ın Daydream adını verdiği sanal gerçeklik platformunun pek de yaygın olarak kullanılmadığını söyleyebiliriz. Bu durum yakında değişebilir çünkü Google CEO’su Sundar Pichai, 11 yeni akıllı telefon modelinde Daydream VR desteği sunulacağını açıkladı.

Hangi cihazlar destek alacak?

Sundar Pichai, 2017 yılının sonuna dek Daydream VR desteği alacak akıllı telefonların markasını açıklamadı ama on bir farklı akıllı telefonun listelenebileceğini resmi olarak duyurdu.

17-07/26/daydream-vr-sdn-shiftdelete.jpg

Tahminler Google’ın Pixel modelleri ile birlikte zaten halihazırda Daydream VR desteği veren markalardan Moto Z, ZTE Axon 7, Asus Zenfone AR, Huawei Mate 9 Pro ve Porsche Design Mate 9‘un listede yer alacağı yönünde. Şu anda Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri için de bu desteği vereceği biliniyor.

Geriye kalan iki cihazın da yine Google tarafından piyasaya sürülecek olan yeni Pixel modelleri olacağını söylemek mümkün. Şimdilik resmi açıklamayı beklemek durumundayız ama diğer markaların kendi VR cihazlarına yöneleceklerini düşünecek olursak, büyük bir sürpriz beklememek gerektiği de ortada.

:: Sizce hangi akıllı telefonlara Daydream VR desteği gelmeli?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Google’dan sanal gerçeklik sözü!” üzerine bir yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Indanlik icin ise yarar birsey cikarmazlar zaten bu kaptalistler.

  Yorum yazın