Okunma

Hangi E-Posta Spam Öğrenin!


28 Temmuz 2009 Salı 08:53
Hangi E-Posta Spam Öğrenin!

Günümüzde, elektronik posta kutumuza düşen onlarca postanın arasında, birçok spam yani gereksiz reklam da var. Bu reklamlardan kimisi sizi kandırmaya yönelik, kimisi de sırf insanları dolduruşa getirmeye yönelik oluyor. Eğer sizin de başınız bu tür e-postalarla beladaysa, rahat olun; artık bir çözüm var!

 


Snopes.com sayesinde gelen mail’in spam olup olmadığını anlayabiliriz.

 

Snopes.com adınki internet sitesi, bu tür elektronik postaları arşivleyen bir tür spam posta veritabanı. Kategoriler halinde yer alan spam mailleri, dilediğiniz zaman okuyup, türün ilginç örneklerini görebilirsiniz. Fakat sitenin en faydalı özelliği, posta kutunuza düşen bir mail’in gerçek olup olmadığını sorgulayabilmesi. Bunun için tek yapmanız gereken, spam olduğundan şüphelendiğiniz e-postanın başlığını adresin arama kısmına yazmak.

:: Kandırmaya yönelik e-postalara inandığınız oldu mu?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hangi E-Posta Spam Öğrenin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hangi E-Posta Spam Öğrenin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hangi E-Posta Spam Öğrenin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "