Okunma

Hangi Konsol Daha Güçlü?


12 Haziran 2009 Cuma 07:45
Hangi Konsol Daha Güçlü?

EA Europe’un başkan yardımcısı Patrick Soderlund, resmi Xbox dergisine verdiği röportajda, ürettikleri oyunlarda Xbox360’ın kapasitesini kullanma konusunda maksimum seviyeye ulaştıklarını, PlayStation 3’ün gücünü ise daha yeni yeni fark etmeye başladıklarını belirtti.

 


Soderlund, henüz PlayStation 3’ün sınırlarına gelinmediğini söylüyor.

Patrick Soderlund Xbox Magazine’e verdiği röportajda şunları söyledi: “İleride sektördeki oyun geliştiricilerinin PS3’ün özelliklerini daha iyi anlamaya başladıklarına şahit olacağız ve sanırım biz EA olarak, şu an PS3’ün gücünden eskiye oranla daha fazla yararlanıyoruz. Xbox360’ın özelliklerini en son noktasına kadar kullandık fakat henüz PS3’ün maksimum noktasına ulaşmış değiliz.”


Soderlund’a göre Xbox360’ın gücü maksimum seviyede kullanılıyor.

Oyun dünyasında büyük söz sahibi olan şirketlerden birinin PS3’ün yeni nesil konsollar içinde en güçlüsü olduğu mesajını vermesi, şüphesiz Sony tarafından pek hoş karşılanacak. Soderlund, Playstation 3’ün gücü hakkındaki övgülerine rağmen yine de kendi favori konsolunun Xbox360 olduğunu belirtti: “Benim kişisel favorim Xbox360, bana göre Microsoft şu an yükselişte ve işlerini gerçekten çok iyi yapıyor. Doğrusu eğer ben Sony olsaydım, bu durum başımı ağrıtırdı.”

Patrick Soderlund, Microsoft’un Xbox360 için geliştirdiği ve bu seneki E3 fuarında görücüye çıkarttığı “Project Natal”ın ise “heyecan verici” olduğunu ifade etti.

:: Patrick Soderlund’un dediklerine katılıyor musunuz?

Yazan: Rumi Çabuk
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hangi Konsol Daha Güçlü?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ps3 daha güçlü bir donanıma sahip olduğu herkes tarafından kabul edilen bir xbox ın ise artık sınırlarına geliniyor xbox oyunları xbox donanım yönünden zayıf olması yüzünden fazla gelişemeyecek bir yerde tıkanıp kalacak o zaman ya yeni xbox ları çıkaracaklar yada ps3 karşısında büyük bir yenilgi yaşayacak

" Hangi Konsol Daha Güçlü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hangi Konsol Daha Güçlü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hangi Konsol Daha Güçlü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "