Okunma

Hangouts 4.0 iOS’a Önce Geldi


01 Temmuz 2015 Çarşamba 05:00
Hangouts 4.0 iOS’a Önce Geldi

Haziran ayının başlarında ilk kez karşılaştığımız Hangouts 4.0 ilk çıkışını beklenmedik bir platform üzerinden gerçekleştirdi. Google’ın değeri pek de bilinemeyen ve tüm çalışmalara rağmen tam anlamıyla yaygınlaştıramadığı sohbet yazılımının yeni sürümü, Hangouts 4.0 ilk olarak iOS mobil işletim sistemi için hizmete sunuldu!

Platformdaki son sürüm olan Hangouts 3.3 bir anda Hangouts 4.0’e yükselirken, programın tasarımsal açıdan da oldukça geliştiği görülüyor. Material Design anlayışına tam olarak geçen Hangouts 4.0, sandwich menü akışı ve daha detaylı ancak kolay bir arayüz sunuyor.

15-06/30/hangouts-4-0.jpg

Hangouts kullanıcıları büyük bir merakla yeni sürümü beklerken, Hangouts 4.0 Android versiyonu yerine böylece ilk olarak Hangouts 4.0 iOS varyasyonu bizlere merhaba demiş oldu.

Smiley yerine kullanılan meşhur Stickers içeriği de genişletişmiş olarak geri dönerken, iOS işletim sistemli Apple müşterileri programı bugün itibariyle kullanabiliyorlar.

15-06/30/hangouts-4-0-stickers.jpg

Google ise Hangouts 4.0 Android sürümünün ne zaman geleceği ya da Hangouts 4.0 iOS versiyonunun neden çok daha önce çıktığı ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz!

:: Hangouts 4.0 sürümünü deneyecek misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Hangouts 4.0 iOS’a Önce Geldi”

 1. cagatayz dedi ki:

  Android den once IOS’a veriyorsun google ama yaziklar olsun ne diyim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hahahah google bile kendinden ümidi kesmiş :p

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi platformundan önce başka platformlara sunması anormal değil. Başka platformun kullanıcısına kendini kanıtlamak ve bu kullanıcıyı platform değiştirmeye zorlamaktır. MS de böyle, Android'e sunduğunu kendi platformuna daha geç sunuyor. Apple ise hiç iplemiyor diğer platformları, çünkü insanların marka tapınımı çok belirleyici ve kalıcı bir hastalık…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  google bile kendi platformundan önce ios e yazılım çıkarıyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  pek tutumaz.. çünkü tasarımı biraz daha sadeleştirip sms olayını uygulama içinde ayrı bir şekilde sunmaları gerekiyor. gmail konuşmaları ile içiçe geçiyor sms atandığında, biraz karmaşık daha sade olmalı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Google neden ilk Android'e sunmuyor? Tam manasıyla saçmalık yahu. Nedir bu oyun ve uygulama piyasasındaki ilk önce iOS merakı anlamış değilim. Hemen hemen her uygulama ilk önce iOS'a geliyor. Sony Xperia Z2 kullanıyorum ve Android iOS'u dörde katlar.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Android e gelsin hele bi…

" Hangouts 4.0 iOS’a Önce Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hangouts 4.0 iOS’a Önce Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hangouts 4.0 iOS’a Önce Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "