Okunma

Hareket Algılayan SIM Kart Olur mu?


17 Şubat 2009 Salı 08:55
Hareket Algılayan SIM Kart Olur mu?

Mobile World Congress’te tanıtılan SIMSense adlı yeni SIM kartlar, ilk defa cep telefonundan bağımsız olarak hareket algılayıcıya sahip. Oberthur Technologies tarafından geliştirilen SIMSense, hızölçeri olmayan cep telefonlarının da harekete duyarlı hale gelmesini sağlıyor.

Neler Yapılabilir?

Yeni teknoloji sayesinde, örneğin bir görüşme sırasında başka bir çağrı aldığınızda, sadece telefonunuzu sallayarak ikinci arayan kişiye önceden belirlediğiniz bir mesajı gönderebilir, vücuda yakın bir şekilde yere düştüğünde de acil durum bağlantıları kurabilirsiniz.

Henüz tam olarak nasıl çalıştığı açıklanmasa da, SIMSense teknolojisinin yakın gelecekte operatörler tarafından kapışılacağına şüphe yok.

:: SIM kartın hareket algılaması sizce işe yarar mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hareket Algılayan SIM Kart Olur mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hareket Algılayan SIM Kart Olur mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hareket Algılayan SIM Kart Olur mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "