Okunma

Havadan Takip Edileceğiz!


24 Haziran 2014 Salı 19:45
Havadan Takip Edileceğiz!

Onlar, yüksek birer mühendislik harikası. Tıpkı uzaktan kumandalı helikopter mantığı ile uçuyor ve sahip oldukları kameralarla görüntü kaydı gerçekleştiriyorlar. Ancak bu cihazların tam olarak helikoptere benzemediği aşikar. Üstelik görüntü kaydına dayalı her türlü konuda çığır açacak gelişmelerin habercisi oldukları biliniyor.

Drone adını alan bu aygıtlarla ilgili son dönemdeki çalışmalar hız kazandı ve çok sayıda robotik mühendislik şirketi bu konuyla ağırlıklı olarak eğiliyor. Amaç ise elbette doğa görüntülerinin video kaydı değil, askeri temele dayanan konulardan güvenliğe drone’lar hayatın hemen her yerinde yer alacaklar.

Buraya tıklayarak HD olarak izleyebilirsiniz.

Sporcuların otomatik olarak takibi için geliştirilen Airdog, özellikle maraton yarışları ve sporcu gelişiminin takibi konusunda çığır açacak gelişmeleri önünü açacağa benziyor. Üstelik drone’lar, artık spor müsabakalarında kullanılmaktalar.

FAA Texas adlı şirkette Drone testlerine başladığını duyurdu; yine bir diğer Amerikan şirketi Hekso+ ise drone üzerine çalışıyor ve çalışmadaki aygıtın adı da açıklandı: Süper Selfie Makinası.

Drone cihazlarının askeri amaçlarla ve belirli kimselerin takibi konusunda kullanılması yönünde çalışmalar da aralıksız sürüyor. Drone’lar yakında gittiğiniz her yerde sizi takip edebilir.

:: Havadan izlenme konusu sizi ürpertiyor mu?

yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Havadan Takip Edileceğiz!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Turkiyede uyusun savas kapımızı calınca dua ederiz artık

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyede bunları çalarlar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sonunda Half life ı gerçek yaptılar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  biri bizi gözetliyor’u geçtik artık birey olarak gözetleneceğiz. kaçak etçiler dikkat edin….

 5. SDN Okuru dedi ki:

  teknolojisi hep savaş için kullanıyorlar .

" Havadan Takip Edileceğiz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Havadan Takip Edileceğiz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Havadan Takip Edileceğiz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "