Okunma

Hayalet Tenisçiler!


05 Mart 2015 Perşembe 21:59
Hayalet Tenisçiler!

CHRONOPHOTO başlıklı fotoğraf serisinde tenis sporunu, uzun pozlama temelindeki bazı teknik bazı detaylar eşliğinde ele alan fotoğrafçı Jean-Yves Lemoigne’nin çalışmalarına göz atacağız. 

Uzun pozlama ile karanlık bir stüdyoda yanıp sönen ışıklarla birlikte tenisçilerin hareketlerini ardışık şekilde çeken fotoğrafçı, elde ettiği görüntü sonuçları ile ilgi uyandırdı. Tenisçilerin hareketleri adeta mistik bir şekilde fotoğraflandı.

15-03/05/jpeg-89.jpgJean-Yves Lemoigne’nin CHRONOPHOTO serisi için kullandığı metot bir ilk değil, 1940’larda bilim adamı ve fotoğrafçı Harold Eugene Edgerton da aynı yöntemi kullanarak benzer sonuçlara ulaşmıştı.

  

15-03/05/jpeg-211.jpg

 

15-03/05/jpeg-411-2-1425589668.jpg

 

15-03/05/jpeg-311.jpg

:: Bu fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Hayalet Tenisçiler!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    buna uzun pozlama denmiyo arkadaşlar

  2. SDN Okuru dedi ki:

    great!

" Hayalet Tenisçiler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hayalet Tenisçiler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hayalet Tenisçiler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "