Okunma

HD 4890’da Ne Var?


18 Mart 2009 Çarşamba 10:35
HD 4890’da Ne Var?

AMD‘nin yeni Radeon HD 5000 serisine geçmeden önceki son ürünü olacak olan ve HD 4870’i performans olarak geçecek ekran kartı HD 4890, yakında piyasada olacak. Her ne kadar bazı yerlerde fiyatlar ortaya çıkmaya başlasa da, henüz kartın kendisi fiziksel olarak kendisini çok fazla yerde göstermiş değil.

Farkı, Gölgelendiricilerde

HD 4890’ın HD 4870 serisinden temel farkı, aşırı saat hızları veya bellek verimliliğinden ziyade daha verimli çalışan gölgelendirici (shader) birimlerinin performansı olarak nitelendiriliyor. Bu şekilde, benzer saat hızlarında bile, kendilerine çok iş düşen gölgelendiriciler, işlerini daha verimli şekilde yaparak genel performansa, önceki kartları geçebilecek miktarda katkı sağlayabilecekler.

:: Yeni ekran kartları kendileri için bir nükleer santral gerektirecek kadar elektrik tüketecek mi?

Bilgi için: ATI
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HD 4890’da Ne Var? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HD 4890’da Ne Var? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HD 4890’da Ne Var? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "