Okunma

HD DVD Hala Yaşıyor!


24 Haziran 2009 Çarşamba 13:53
HD DVD Hala Yaşıyor!

Format savaşlarının mağlup tarafı olan HD DVD‘lerin öldüğünü sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Her ne kadar artık HD DVD biçimli filmler piyasaya çıkmıyor olsa da ABD’de yapılan bir araştırma HD DVD oynatıcılarının yaygınlığının halen yüksek seviyelerde olduğunu ortaya koyuyor.

Harris Interactive tarafından yapılan çalışmada, ABD’lilerin %11‘inin bir HD DVD oynatıcıya sahip olduğu belirtilirken, Blu-ray oynatıcı sahiplerinin oranının ise %7′de kaldığı söyleniyor.

2400 kişi arasında yapılan ankette Blu-ray oynatıcısı olmayanların sadece %25‘lik bir bölümünün böyle bir cihaz satın almayı düşündükleri ortaya çıkarken, DVD yerine Blu-ray filmler almayı düşünenlerin oranı ise %20‘de kaldı.

:: Blu-ray biçimi DVD’ler kadar yaygın olabilecek mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HD DVD Hala Yaşıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HD DVD Hala Yaşıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HD DVD Hala Yaşıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "