Okunma

HDTV’ler Yine Ucuzlayabilir


05 Nisan 2009 Pazar 14:30
HDTV’ler Yine Ucuzlayabilir

Renesas Technology adlı küçük çaplı bir yonga üreticisi, HDTV‘lerin fiyatını düşürebilecek bir çip ile gündeme düştü. R8J66957BG adlı bu yonga, 23 mm kare boyutu ile piyasadaki en küçük çip olmanın yanı sıra, adından anlaşılacağı gibi(!) çalışmak için tek bir DRAM blok ihtiyacı ile de rakiplerine fark atıyor.

HDTV üreticilerinin bu ürüne rağbet edip etmeyeceği şimdilik belirsiz olsa da, düşük maliyeti ve boyutları ile Renesas‘ın yongasının piyasa standardı haline gelmemesi için hiçbir sebep yok.

:: HDTV’lerin fiyatı ne kadar düşse alırsınız?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HDTV’ler Yine Ucuzlayabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HDTV’ler Yine Ucuzlayabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HDTV’ler Yine Ucuzlayabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "