Okunma

Hearthstone konsollara gelecek mi?


02 Mart 2018 Cuma 05:00
Hearthstone konsollara gelecek mi?

Blizzard’ın büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan yapımı Hearthstone için yeni yıl planları da ortaya çıktı. Fakat beklenenin aksine yapımın bu yıl içerisinde de herhangi bir konsol platformunda boy göstermeyeceği açıklandı.

Hearthstone neden konsollara gelmiyor?

Blizzard’ın konsol sahiplerini üzen bu açıklamasının ardında ne gibi bir düşüncenin yattığı ise henüz bilinmiyor. DualShockers adlı internet sitesinin yapımcı ekibinden Yong Woo ve Ben Brode ile yaptığı röportajda yapımın henüz Nintendo Switch, PlayStation 4 ya da Xbox One için hiçbir şekilde geliştirilmediğinin altı çizildi.

Aslında bu haberin çok da şaşırtıcı olmaması gerekiyor çünkü geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan “Hearthstone, Nintendo Switch’e geliyor.” haberleri, yapımın baş tasarımcısı Dean Ayala tarafından kesin bir dille yalanlanmıştı.

Yapım ilk kez 2014 yılında PC platformunda boy gösterirken, kısa sayılabilecek bir süre içerisinde mobil platformlar Android ve iOS için de hazır hale gelmişti. Fakat Blizzard’ın çok sevilen kart oyununu başka bir platforma taşımak gibi bir planı yok demek artık mümkün.

:: Yapımın konsollara gelmemesinin arkasında sebep sizce ne olabilir?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hearthstone konsollara gelecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hearthstone konsollara gelecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hearthstone konsollara gelecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "