Okunma

Hedefteki İsim Steve Ballmer!


07 Ekim 2010 Perşembe 15:20
Hedefteki İsim Steve Ballmer!

Microsoft‘un, geride bıraktığımız son yıllarda kimi başarısız projelere de imza attığı oldu. Firmanın bu başarısız projeleri arasında Vista‘nın eksik bir işletim sistemi olarak anılması, Kin adlı telefonun hayal kırıklığı yaratması, Milo projesini sonlandırması gibi işler yer alıyor.

 

CNNMoney adlı CNN‘e bağlı bir internet sitesinin, 1000 Microsoft çalışanı ile düzenlediği bir ankete göre çalışanların yarısı, bu başarısızlıkların arkasındaki isim olarak Steve Ballmer‘ı görüyor. Firmanın CEO‘su konumunda bulunan ve Bill Gates’in emekli olmasının ardından patron koltuğunu devralan isim olan Ballmer, çılgın hareketleri ve sıra dışı açıklamalarıyla teknoloji dünyasında isim yapmış birisi.

 

 

Ballmer’ın bu anket sonuçları ile ilgili olarak yapacağı açıklama merak ediliyor. Kimi teknoloji uzmanı, Ballmer’ın koltuğu başka bir isme devretmesinin zamanı geldiğini bile söylüyor. Steve Ballmer ise Windows Phone 7‘ye sonuna kadar güveniyor ve Windows 7 ile birlikte Windows Phone 7‘nin, son zamanlardaki en başarılı Microsoft projesi olmasını bekliyor.

:: Sizce Steve Ballmer koltuğu bir başkasına devretmeli mi?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hedefteki İsim Steve Ballmer! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hedefteki İsim Steve Ballmer! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hedefteki İsim Steve Ballmer! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "