Okunma

Hem Boyut, Hem İşlev Önemli


17 Temmuz 2009 Cuma 12:00
Hem Boyut, Hem İşlev Önemli

Wirefly adlı bir site, cep telefounu kullanıcıları arasında bir anket yaptı. Kullanıcılara, bir cep telefonunu tercih ederken nelere dikkat ettikleri soruldu.

Ankete katılanların %64′ü telefonun temel özelliklerine baktıklarını belirtirken, web tarayıcısı, müzik oynatıcısı ya da video streaming gibi özelliklere dikkat edenlerin oranı çok az çıktı.

Katılımcıların %59‘u, cep telefonu satın almadan önce en çok dikkat ettikleri şeyin cihazın boyutu olduğunu söyledi. %16′lık bir kısım ise cihazın rengine önem verdiğini belirtti. Bu durum insanların cep telefonların sahip olduğu özelliklerden çok dış görünümüyle ilgili olduğunu ortaya koydu.

Ne için kullanıyorsunuz?

Anketten çıkan bir diğer ilginç sonuç ise 50 yaş üzeri kullanıcıların %57‘sinin bu cihazları sadece arama yapmak için kullandığını açıklaması oldu. 25 yaş altındakilerde ise bu oran %5‘te kaldı.

Cep telefonu üreticilerinin yeni bir ürün piyasaya sürmeden önce bu anket sonuçlarını iyice bir gözden geçirmesi, onlar açısından gayet iyi sonuçlar doğurabilir.

:: Peki siz cep telefonu alırken en çok neye dikkat edersiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hem Boyut, Hem İşlev Önemli”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok güzel bir telefon çok begendimmmmmmmmmmmmmmmmm

" Hem Boyut, Hem İşlev Önemli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hem Boyut, Hem İşlev Önemli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hem Boyut, Hem İşlev Önemli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "