Okunma

Hem iOS Hem de Android Uyumlu Şarj!


03 Mart 2016 Perşembe 09:00
Hem iOS Hem de Android Uyumlu Şarj!

Son dönemin gelişen teknolojisi ile hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri olan akıllı telefonlar, kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar sağlasa da, sahip olduğu özellikler ile çeşitli dezavantajları da beraberinde getirmiştir.

Bu bağlamda kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu konuların başında şarj sorunu yer almıştır.

ABD Merkezli kar gitmeyen bir bağış şirketi olan Kickstarter, kullanıcıların şarj sorununa alternatif bir çözümle yaklaşma yoluna gidiyor.

LMcable adlı teknoloji ile, kullanıcıların iOS ya da Android cihazlarını kullanmalarını fark etmeksizin şarjlarını doldurabiliyorlar.

LMcable adlı şarj kablosu her iki işletim sistemi telefonlarına uyumlu olmak amacıyla bir ucunda standart USB konnektörü, diğer tarafta ise micro USB ile Lightning karşımı bir konnektör yer alıyor.

Lightning ile micro USB arasındaki bağlantı noktasında oluşacak ters Konektör ile kablo her iki cihaza da uyumlu halde işlev görüyor.

16-03/02/1828b6a8264c724e21870689e64cac55_original.jpg

Tech Radar haberine göre ürünün çıkış tarihi, fiyatı ve diğer teknik detaylar henüz açıklanmış değil. Fakat söz konusu teknolojinin hayatımıza girdiği takdirde, her yerde cihazımıza uyumlu şarj arama sorunumuz olmayacak gibi gözüküyor.

:: Hem Android hem iOS cihazlarına uygun olarak üretilmesi planlanan şarj kablosu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Hem iOS Hem de Android Uyumlu Şarj!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye bir çok şey dw olduğu gibi bu konuda da geride kaldı tıpkı bu platform adminleri gibi bunlar Çinde çoktandır var zaten ben de kullanıyorum internetten bi site üzerinden 3 kuruşa getirttim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel olmuş..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Micro usb bu yıl bittiyor. Samsung dışında yeni telefonlarında kullanan kalmadı. Samsung da stok eritiyordur.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çok kurak, çölü olan bir bölgede galiba kickstarter, baksanıza kar bile gitmiyormuş

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ios kullanan android kullanmaz diyen adam işim gereği hepsini kullanıyorum.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Usb type-c ile zaten bir standart oluşacak bence.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Android kullanan özenti dışında zaten apple kullanmaz…Ama ergen ise bişey diyemem..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Piyasada zaten usb çeviricileri vardı? Bu ürün ilk değil, Çinliler hep olduğu gibi bu işe de burnunu herkesten daha önce soktular.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  paradan haber ver usta

 10. SDN Okuru dedi ki:

  bu ürünler piyasada var zaten ben kullanıyorum nexus tablet ve iphone kullananlar için kullanışlı tek kablo ile dolaşabiliyorsunuz.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  mesela diyelim bir arkadaşımız android diğer arkadaşımız ios kullanıyor yanında tek bir kablo ile şarj aleti aramadan bir biri ile paslaşarak kullanabilirler, bence güzel düşünce takdir ediyorum..

 12. SDN Okuru dedi ki:

  ios kullanan adam zaten android kullanmaz 🙂

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Gereksic

" Hem iOS Hem de Android Uyumlu Şarj! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hem iOS Hem de Android Uyumlu Şarj! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hem iOS Hem de Android Uyumlu Şarj! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "