Okunma

Hepsi Bir Arada Eğitim: BenQ MP780ST


05 Kasım 2010 Cuma 08:27
Hepsi Bir Arada Eğitim: BenQ MP780ST

BenQ MP780ST, öğrencilerin katılımını, ilgisini ve sınırsız neşesini teşvik eden, diğer yandan maliyeti/performansı özelliği ile ilgi çeken ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan bir DLP projektör (Kamburluk Öğrencileri Tehdit Ediyor).

Bu ürünün en önemli özelliği, BenQ’nun enteraktif kalem kullanan tescilli PointDraw sistemine sahip olması. BenQ MP780ST, enteraktif beyaz yazı tahta maliyetlerini ve sıkıntılı taraflarını ortadan kaldırmakla kalmıyor, yansıtılan yüzeyde işaretleme ve çizme olanağı da sağlıyor.

Ürünün tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 1.799USD+KDV

 

BenQ Point Draw sistemi, diğer enteraktif kalem sistemlerinin tersine kalibrasyona ihtiyaç duymuyor. MP780 ST’yi bir dizüstüne veya masaüstü bilgisayara bağlamanız yeterli. Ürünün diğer bir özelliği beyaz yazı tahtası veya perde olmadan da çalışabilmesi.

MP780ST ve PointDraw sistemi, standart bir USB fareyi destekleyen her işletim sistemi ile uyumlu. Bu ürün bilgisayar ekranında izlenebilen hemen hemen her tür yazılım ve sayısal içeriği destekliyor.

Öğretmenler PointDraw kalemi ile yazılan/çizilen derslerin tamamını kayıt edebiliyor.

 

MP780 ST’yi rakiplerinden ayıran diğer bir özelliği, seyyar olması. USB okuyucusu sayesinde bilgisayara ihtiyaç duymayan BenQ (2.6 kg), 10W x 2 hoparlör desteğine sahip.

Bağlantı standartları çeşitliliği arasında HDMI v1.3, Composite, S-Video, D-Sub, USB, mikrofon, L/R audio, stereo mini jack, RJ45 ve RS232 arayüzleri yer alıyor.

 

:: Projektörlerle eğitim vermek sizce bir avantaj mı?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hepsi Bir Arada Eğitim: BenQ MP780ST konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hepsi Bir Arada Eğitim: BenQ MP780ST ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hepsi Bir Arada Eğitim: BenQ MP780ST ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "