Okunma

Her Eve 1 Gbps İnternet


23 Şubat 2011 Çarşamba 08:30
Her Eve 1 Gbps İnternet

Dünyanın en hızlı internet bağlantısını Güney Koreliler kullanıyor. Bu unvanı uzun süredir elinde tutan Güney Kore‘de hükümet bununla da yetinmemiş olacak ki bağlantı hızlarını daha da artırmayı kafasına koymuş.

Modemlerin 60 yıllık hikayesini buradan okuyun

New York Times’ın haberine göre, 2012 yılında, ülkede her evde 1 Gbps hızında internet olması planlanıyor. Bu rakam, ülkede şu anda kullanılan ortalama bağlantı hızının tam 10 katı.

Güney Koreliler yakında çok daha hızlı internet bağlantısına sahip olacaklar

5000 Evde Kullanıyor

Hedeflenen hız için pilot bölge seçilip, çalışmalara başlandı. 5 şehirde, toplam 5000 eve gerekli kablo bağlantıları yapıldı.

Pilot bölgede kullanıcılar 1 Gbps hızındaki internet bağlantısı için yaklaşık 27 $‘lık bir ücret ödüyorlar.

:: Güney Kore’de yaşamak ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

63 yorum - “Her Eve 1 Gbps İnternet”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  27 dolar mı? Bizde ilk 6 yada 3 ay 500 lira sonra da 1000 liraya yükseliyor.

 2. Jojoba dedi ki:
  Originally Posted by hellmarch:
  Erasmus dahilinde olmasa da gidip okunabiliyor sanırım. Geçen aylarda Güney Kore Büyükelçisi okulumuzu ziyaret ettiğinde gelin okuyun bekleriz demişti

  evet okulların farklı exchange program anlaşmaları oluyor, anlaşması varsa gidebilirsiniz.

 3. topalsolucan dedi ki:

  Arkadaşlar tamam verilen hizmete kimse birşey diyemez ama bazıları oradaki internetin fiyatıyla buradaki fiyatı kıyaslamış, lakin aradaki değer farkını hesaba katmamış.

  Geçenlerde çok ünlü bir G.koreli aktrist ve ekibinin Türkiye gezisini izlemiştim. Adamlar kebabın fiyatından tutunda Sultanahmetteki wc lerin 50 kuruş olmasını bile şok la karşılayıp, herşey çok pahalı diye dert yanıyorlardı.

  Bizim o konumdaki bir sanatçı Abd ye gidip yemek fiyatınamı bakar

 4. muratflash dedi ki:

  G.KORE Bu ülkeye gidilir…

 5. zynl dedi ki:

  Mülteci olmam lazım

 6. muratflash dedi ki:

  Güney Kore, resmî adıyla Kore Cumhuriyeti (Korece: 대한민국 Daehan Minguk; Hanja: 大韓民國; kısaca: 한국, 韓國 Hanguk) bazen sırf Kore, Doğu Asya’da Kore Yarımadası’nın güneyinde kalan bir devlet. Güney Kore’nin komşu devletleri batısında Çin Halk Cumhuriyeti, doğusunda Japonya ve kuzeyinde Kuzey Kore. Ãœlke’nin başkenti Seul’dur. Güney Kore ılıman iklim kuşağında kalıyor ve ülke arazisi dağlık topraklardan oluşuyor. Güney Kore sınırları 99,392 km²’lik bir alanı kaplar ve ortalama 50 milyon gibi bir nüfusa sahiptir.

  Resmi dili Korece, Korece bilen varmı aranızda?…

 7. pumperking dedi ki:

  hep masraftan kaçınıyor ***** bi kere adam gibi kurun altyapıyı bırakn artık sömürmeyi.1 mbit internet için senede 600 lira alıyorsunuz lan!sonra vay kore şöyle vay bö***** de kurun sizi de konuşsunlar.

 8. LaWa dedi ki:

  Hayallerden uzak durup,gerçeklerle yüzleşelim
  Biz Türkiyede taşıyoruz!!!

 9. muratflash dedi ki:
  Alıntı yarışçı Nickli Ãœyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Hocam güney kore ile vizeler var mı
  Kalkmadı mı hala

  Ben bu ülkelerle kalktı diye biliyorum ama…
  Brezilya, Hong Kong, Japonya, Kırgızistan, KKTC, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Maldivler, Malezya, Singapur, Tayland, Tunus, Arnavutluk, Bosna-Hersek,Fas, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hırvatistan, İran, Karadağ, Kazakistan, Kosova, Libya, Makedonya, Suriye, Ãœrdün

 10. kowalskii dedi ki:
  Alıntı yarışçı Nickli Ãœyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Hocam güney kore ile vizeler var mı
  Kalkmadı mı hala

  Gitmek sorun değil, orada yaşamı oturtturmak sorun olacaktır… Nasıl para kazanırız onu araştırmak gerekiyor

 11. yarışçı dedi ki:

  Hocam güney kore ile vizeler var mı
  Kalkmadı mı hala

 12. kowalskii dedi ki:
  Alıntı muratflash Nickli Ãœyeden Alıntı
  Mesajı göster
  @kowalskii Topla bavulunu gidelim… Valla gerçek söylüyorum…. Benimle gidecek arkadaş var mı?.. Yalnız gitmek istemiyorum….

  Oraya Bir öğretim programı kapsamında work and travel gibi bir etkinlik var mıdır acaba ? Bunu araştırmak gerekiyor. Ben bir etraftan Koreli arkadaşa bakayım belki onlar bir şeyler biliyordur

 13. muratflash dedi ki:

  @kowalskii Topla bavulunu gidelim… Valla gerçek söylüyorum…. Benimle gidecek arkadaş var mı?.. Yalnız gitmek istemiyorum….

" Her Eve 1 Gbps İnternet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her Eve 1 Gbps İnternet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her Eve 1 Gbps İnternet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "