Okunma

Herman Melville Kimdir? Öğrenelim!


17 Ekim 2012 Çarşamba 21:38
Herman Melville Kimdir? Öğrenelim!

Herman Melville için özel bir logo (doodle) hazırlayan Google, insanlığa Moby Dick’i eser olarak bırakan yazarı yeniden gündeme getirdi.

Amerikalı yazarın 1851’de tamamladığı Moby Dick adlı eseri, o zamanlar pek ilgi görmedi. Ta ki yazar, hayata veda ettikten sonra bu eser, tüm dünyada popüler oldu.

Bu arada kısa bir bilgiyle, Moby Dick adlı romanın, Kaptan Ahab’ın Pequod adlı bir balina gemisinin son yolculuğunu, balinaları nasıl avlandıklarını anlatan eser olduğunu da hatırlatalım.

:: Moby Dick’i hatırlıyor musunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Herman Melville Kimdir? Öğrenelim!”

  1. Private-B dedi ki:

" Herman Melville Kimdir? Öğrenelim! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Herman Melville Kimdir? Öğrenelim! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Herman Melville Kimdir? Öğrenelim! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "