Okunma

Hitachi’den Yeni Dev Diskler


17 Nisan 2008 Perşembe 21:00
Hitachi’den Yeni Dev Diskler
Hitachi‘nin Ultrastar sunucu sabit diskleri ailesine katılan 15K450 isimli ürün, şu an için en yüksek depolama alanısunan sunucu sabit disklerinden birisi. Dikey manyetik kayıt teknolojisini kullanan üründe dört adet disk ve sekiz tane kafa bulunuyor. Bunu değerlendirince, yüzey başına 60 GB civarında bir veri yoğunluğundan bahsedebiliriz.

Üründeki erişim süresi 2 ms, arama süresi ise 3,6 ms seviyesinde. Bağlantı arabirimi olarak SAS veya FibreChannel kullanan Ultrastar 15K450, 16 MB önbelleğe sahip.

Bilgi için: Hitachi
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hitachi’den Yeni Dev Diskler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hitachi’den Yeni Dev Diskler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hitachi’den Yeni Dev Diskler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "