Okunma

HoleLens’e Rakip Geliyor!


03 Şubat 2016 Çarşamba 08:00
HoleLens’e Rakip Geliyor!

Magic Leap, arkasında yarım milyon Dolar’ı almış bir yatırım olarak dikkat çekiyor. Yapmayı vadettiği şey ise, gerçeklik ve sanal gerçekliği birbirleriyle harmanlamak.

Bunun örneğini HoloLens’te görmüş ve çok sevmiştik. Şimdi ise Magic Leap ile bu teknoloji hayatımızı daha fazla nasıl etkiler onu görüyoruz.

Eğer Magic Leap‘in sitesine giderseniz, ürünün yapabileceklerine bir göz atma şansınız olabilir. Basketbol sahasının ortasından çıkan balina ya da ofisinizin ortasında duran güneş sistemi modeli, Magic Leap‘in yapmaya söz verdiği şeyler arasında yer alıyor.

Firmanın arkasındaki mali gücü de hesaba katarsak, Magic Leap‘in çıktığında başarılı olacağına şüphe yok gibi.

Kaynak: Magicleap

:: Sanal gerçeklik mi, karıştırılmış gerçeklik mi daha iyi olacak?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “HoleLens’e Rakip Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bak guzel olmuş rekabet iyidir gelsin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Teknoloji üretmek kolay bir şey değil Arge için çok büyük yatırımlar toplamak ve yaratıcı bir ekip kurmak lazım ama malasef bizim eğitim sistemimizde bu mümkün değil çünkü biz derslerimizi Anlayarak ögrenmek ve pekiştirmek için gerçek konuyla ilgili pratik ve tecrübe yerine ezber sistemini seçiyoruz bu değişmedikçe yenilikçi bir nesil yetişmez. Yıllardır aşamadık şu sistemi tam kalktı mantık sistemine geçiyoruz dedik tekrar ÖSYS geldi EZBERÇİ NET BİLGİ SİSTEMİ yazık çocuklarımıza bizim avrupadakilerden çok daha zeki ve önü açık olan insanlarımız var ama oturmayan bir sistemin kurbanı oluyorlar. ve Sadece keşkelerle kalıyoruz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu çıksın Hemen bunu tutup Microsoft'u kötülersiniz öyleyse.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sen ancak gulersin

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Adam işin içine Vesteli katmışlan ahhajakalsksksh güldüm

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Artik neyin gercek neyin sahte olacagini bilemeyecegiz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  O trenin lokomotifi Microsoft sonradan gelenler ancak yancı olur 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İşte budur

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Vestel niye yapmıyor bu tarz bişey niye arge yapmıyor lafa gelince her türlü tatavayı yapıyorlar

" HoleLens’e Rakip Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HoleLens’e Rakip Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HoleLens’e Rakip Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "