Okunma

HoloLens 2 bu sene içerisinde tanıtılabilir


14 Haziran 2018 Perşembe 12:00
HoloLens 2 bu sene içerisinde tanıtılabilir

Microsoft’un uzun bir süre önce tanıttığı HoloLens’in ardından şimdi de HoloLens 2‘yi tanıtacağına dair bazı iddialar ortaya çıktı. Şirket içindeki planlardan haberdar olan kaynaklardan ortaya çıkan bilgilere göre, HoloLens’in yazılımı üreticisi, bu yılın 2. yarısında HoloLens’in sıradaki versiyonu ile ilgili bazı açıklamalar yapacak.

HoloLens 2 neler sunacak?

Şu anda Sydney kod adıyla anılan HoloLens 2, ARM tabanlı bir işlemciden güç alacak. Bunun yanı sıra cihazda Kinect sensörü ve performansta katkısı bulunacak bir yapay zeka yongası konumlandırılacak. Ayrıca başlığın genişletilmiş alan derinliği özelliğine de sahip olacağı belirtiliyor.

HoloLens 2 bu sene içerisinde tanıtılacak

Bunların yanı sıra fiziksel olarak daha hafif bir yapıda geleceği söylenen HoloLens’in 2. versiyonunun giymesi de daha rahat ve kolay hale gelecek. Karma gerçeklik odaklı kullanım senaryolarına uygun olarak geliştirilecek cihazın çalışması da Windows 10’un farklı bir versiyonu ile gerçekleşecek.

Daha uygun fiyatı ile alınabilirlik seviyesinin yükseltileceği söylenen gelecek versiyon HoloLens’in 2019 yılında piyasaya sürüleceği diğer söylentiler arasında yer alıyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HoloLens 2 bu sene içerisinde tanıtılabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HoloLens 2 bu sene içerisinde tanıtılabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HoloLens 2 bu sene içerisinde tanıtılabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "