Okunma

HP Çevre Konusunda Sözünü Tuttu


03 Kasım 2010 Çarşamba 14:27
HP Çevre Konusunda Sözünü Tuttu

HP bu başarısını doğada çürümediği için çevreyi kirleten PVC plastiklerini ve alev geciktirici BFR kimyasallarını yeni ürünlerinin çoğundan kaldırarak elde etti (Facebook Dünyaya Zarar Veriyor).

Böylece, HP tüketici elektroniğinde çevreci teknolojiler geliştirme alanında 10 üzerinden 5,5 alarak Greenpeace’in Ekim 2010 Yeşil Elektronik Sıralamasında 18 şirket arasında 4. oldu.

HP, Greenpeace’in 25 Mayıs 2010 tarihli bir önceki raporunda da 4,9 puanla 18 şirket arasında 8. olmuştu.

 

HP,  tüketici elektroniği sektöründeki rakiplerini, çevrecilikte açık farkla geride bıraktı. 

 

HP’nin bu başarıyı yakalamasındaki bir diğer önemli etken ise şirketin berilyum elementini ve berilyum içeren bileşikleri Temmuz 2011’den itibaren ürünlerinde azaltacağına dair verdiği söz oldu.

Berilyum insanlarda deri hastalıkları ve akciğer kanserinin yanı sıra yüzde 3 ölüm oranıyla tedavisi olmayan kronik berilyum zehirlenmesine yol açıyor.

:: Çevreci ürünler almaya dikkat ediyor musunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP Çevre Konusunda Sözünü Tuttu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP Çevre Konusunda Sözünü Tuttu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP Çevre Konusunda Sözünü Tuttu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "