Okunma

HP Liderliği Bırakmadı


07 Mart 2012 Çarşamba 09:39
HP Liderliği Bırakmadı

Türkiye’deki kişisel bilgisayar pazarının lideri olan HP, 2011 yılında da liderliği bırakmadı.

Dün İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısında 2011 yılını değerlendiren HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, geçen yıl yüzde 9 oranında büyüme gösterdiklerini ve 2011 yılında pazar paylarının yüzde 16’ya çıktığını belirtti.

Ayık değerlendirmesinde “9 yıldır sektörde en çok tercih edilen marka olarak liderliğimizi sürdürdük. Bu yıl da IDC rakamları sonucunda 529 bin 883 adetlik satış gerçekleştirdiğimizi, liderliğimizi de 10’uncu yılına taşıdığımızı açıklamaktan gurur duyuyorum. Ayrıca HP Türkiye olarak içinde bulunduğumuz Orta Doğu Akdeniz ve Afrika Bölgesi’nde 2 kat büyüme gösterdiğimizi de önemle belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

ShiftDelete.Net‘e özel açıklama yapan Ertuğ Ayık, Fatih Projesi’ni ve tablet pazarını dikkatle takip ettiklerini belirtti. İşte Ertuğ Ayık ile yaptığımız özel röportaj:

:: Kişisel bilgisayarların geleceğini nasıl görüyorsunuz?

 

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP Liderliği Bırakmadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP Liderliği Bırakmadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP Liderliği Bırakmadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "