Okunma

HP Veri Trafiğine Odaklanacak


07 Şubat 2012 Salı 14:09
HP Veri Trafiğine Odaklanacak

Bugün İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısı ile 2011 yılını değerlendirip, 2012 vizyonundan bahseden HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, “günümüzde fiziksel dünyadaki yaşam dijital dünyaya taşınıyor ve bilgisayarlarda gerçek hayatın paraleli olan dijital bir evren oluşuyor” dedi.

Urçar sözlerine şöyle devam etti: “Bilgi çağında dijitalleşme bir opsiyon olmaktan çıkıp hayat tarzı haline geldi. Bunun karşılığı internette yaşanan bilgi patlaması ve dijital içeriğin her yıl büyük bir hızla katlanarak artmasıdır. IDC’ye göre 2012 mobil cihazlar ve mobil uygulamalar yılı olacak.

Masaüstü sistemlerden iki kattan daha fazla mobil cihaz sevk edilecek ve mobil cihaz satışlarından elde edilen gelir katlanarak artacak. Mobil cihaz devrimiyle birlikte 2012’de 85 milyar mobil uygulama indirilecek, yazılım uygulamalarının yüzde 85’i bulut bilişimi destekleyecek ve mobil internet harcamaları kablolu internet harcamalarını tarihte ilk kez aşacak. İşte bu nedenle HP olarak 2012 yılında internette hızla artan veri trafiğini yönetecek çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz.”

ShiftDelete.Net kamerasına özel açıklamalar yapan Urçar şunları söyledi:

#2012_02_07_Hp_rop#

:: HP ürünlerinden hangisi ya da hangilerini kullandınız ?
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP Veri Trafiğine Odaklanacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP Veri Trafiğine Odaklanacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP Veri Trafiğine Odaklanacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "