Okunma

HP, WebOS’u İstediği Değerde Satamadı


30 Aralık 2011 Cuma 09:15
HP, WebOS’u İstediği Değerde Satamadı

HP‘nin 2010 Nisan’ında 1.2 milyar dolara satın aldığı Palm ve WebOS’u satmak isteyen HP, aldığı 1.2 milyar dolarlık fiyatı koruyarak satma kararını bozmadı. Önü pek açık olmayan ve yapılan HP tablet ve akıllı telefonların satışlarının oldukça düşük olması bu yazılıma olan ilgiyi düşürdü. Özellikle istenen fiyatı hak edip etmediği tartışılıyor.

Facebook‘un satın almak için bir ara çalıştığı ama bu fiyatını çok yüksek bulduğu ve bu alımdan vazgeçtiği de biliniyor.

HP‘nin daha önce aldığı Web OS‘u serbest bırakma kararı, gerçekleşecek gibi görünüyor. Çünkü bu fiyata WebOS‘u alacak pek bulunmuyor.

Ayrıca PC sektörünü bıraktığını açıklayan HP, bu alana tekrar girmek istiyor. Bakalım 2012 HP‘ye neler getirecek ?

::HP’nin yerinde siz olsanız WebOS’u ne yapardınız?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “HP, WebOS’u İstediği Değerde Satamadı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bir cihasın güzelleşmesi için onu önce satın almalısınız.HP dünyanın yıkılamayacak 100şirketi arasında bende olsam PC den kazandığım parayı tablete yatırmazdım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  webOS’u 1.2 milyar dolara Türkiye’de alacak adam yoktur.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  türkiyeden bir firma alsa keşke, fatih projesinde kullanılsa 12 milyon kullanıcısı olur . olduğu yerde sayan padus yerine webOS gelistirseler . Adam gibi bi OS umuz olur

 4. SDN Okuru dedi ki:

  HP yeni CEO nun gelmesiyle birlikte PC sektorunde kalacagini belirtti.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Amazon alsa keske, hem Amazon hem de webOS icin cok iyi olur bence.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Amazon alsa keske, hem Amazon hem de webOS icin cok iyi olur bence.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hp pc sektörünu neden biraksin ki ?

 8. orcnd dedi ki:

  merak ettiğim bir işletim sistemi. bir şekilde android cihazlara port etseler rom hazırlasalar popülaritesi artabilirdi.

" HP, WebOS’u İstediği Değerde Satamadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP, WebOS’u İstediği Değerde Satamadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP, WebOS’u İstediği Değerde Satamadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "