Okunma

HP’den Sun Müşterilerine: Bize Güvenin


21 Temmuz 2009 Salı 11:45
HP’den Sun Müşterilerine: Bize Güvenin

HP, daha uygun maliyetli ve dayanıklı bir sunucu ve depolama platformuna geçmek isteyen Sun müşterilerinin tercihlerini destekleyecek HP Sun Complete Care programını duyurdu.

Son altı aydır 100’ün üzerinde şirket, yatırım getirilerini belirgin şekilde arttırmak amacıyla HP sunucu ve depolama platformlarına geçiş yapmış bulunuyor. Sun müşterileri, Sun SPARC sunucuları için HP Integrity sunuculara sahip müşterilere nazaran yüzde 80’e kadar daha fazla toplam sahip olma maliyeti ödüyorlar. SPARC sunucularında birçok uygulamayı çalıştırmak da HP sunucularla karşılaştırıldığında çok daha masraflı bir hal alıyor. Oracle’ın veritabanı yazılımının SPARC’ta çalıştırılması, her bir çekirdek başına, HP
Integrity’de çalıştırılmasından yüzde 50 daha fazla lisans maliyeti getiriyor.

  

HP, Sun Complete Care programıyla, sektördeki en geniş teknoloji portföylerinden birini ve şirketin yüksek tecrübeye sahip uzman ekibini, müşterilerine değer kazandıracak çeşitli geçiş ve modernizasyon hizmetleriyle birleştiriyor.

 

HP çözümlerine geçiş yapan müşteriler, maliyetlerini minimuma indirmede, HP’nin ve ortaklarının sahip oldukları yılların birikiminden faydalanabiliyorlar. Geçişi hiç olmadığı kadar kolay kılan HP Sun Complete Care programı, müşterilere çok çeşitli uzmanlık hizmetleri, destek programları ve finansal teşvikler sunuyor. Bunlar arasında iş incelemesi geliştirme, değerlendirme, tasarım, geçiş ve finansal opsiyonları desteklemenin yanı sıra eğitim programları ve donanım ile yazılıma yönelik takas fırsatları da yer alıyor. Ayrıca, şirketin “çevreci” girişimi kapsamında HP, müşterilerinin emekliye ayrılmış ya da eskimiş teknoloji varlıklarını da topluyor.

Müşteriler, Solaris işletim ortamında kalmaya devam ederken, HP sunucu platformu kullandıklarında, kayda değer maliyet tasarruflarını fark edebiliyorlar. Müşteriler aynı zamanda Linux, HP-UX veya Microsoft Windows işletim sistemine geçiş yapmayı tercih edebiliyorlar. HP, geçişi kolaylaştırmak için HP sunucularda, Solaris’in satın alınması ve ömür boyu desteklenmesi için tek bir sorumluluk noktası sağlıyor. Müşteriler, Solaris tabanlı uygulamalar için HP sunucularını seçerek üstün performans, ölçeklenebilirlik ve sanallaştırma becerileri elde edebiliyorlar.

:: Hangi sunucu sistemini tercih edersiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP’den Sun Müşterilerine: Bize Güvenin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP’den Sun Müşterilerine: Bize Güvenin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP’den Sun Müşterilerine: Bize Güvenin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "