Okunma

HP’ye Kadın Eli Değecek


23 Eylül 2011 Cuma 06:46
HP’ye Kadın Eli Değecek

Yazılım kökenli olan ve 20 yıl boyunca SAP’ta çalışan Leo Apotheker, geçen yıl Ekim ayında HP’nin başına geçmişti.

HP‘de önceki CEO Mark Hurd’un olaylı bir şekilde ayrılmasından sonra apar topar başa geçen Apotheker, bir dizi radikal karar almıştı. Bunlar arasında (2010 yılının Nisan ayında 1.2 milyar dolara satın alınan Palm ile birlikte geliştirilmeye başlanan) WebOS işletim sistemi operasyonunun durdurulması ve PC pazarından çekileceklerini açıklaması gibi kararlar bulunuyor. Apotheker döneminde HP hisseleri yüzde 47 oranında değer kaybetti.

HP‘nin ikinci kadın CEO’su olan (ilki Carly Fiorina idi) olan Meg Whitman eBay’de 1998-2008 yılları arasında CEO’luk görevini yürüttü. Politikacılarla yakın ilişkileri olduğu bilinen Whitman, eBay’i 30 kişilik ekip ve 4 milyon dolar yıllık gelirden, 15 bin çalışan ve yıllık 8 milyar dolar gelir seviyesine çıkartmıştı. 2010 yılında California valiliğine aday olan Whitman, seçimleri kazanamamıştı.

 

:: HP’deki bu değişim şirketi nasıl etkiler?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “HP’ye Kadın Eli Değecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    insan genç birini bulur ***** yaşında şu kadın ..insan şöyle çıtır birini bulur yav hiç yakıştıramadım hp yönetimine:)

  2. blackmamba07 dedi ki:

    son zamanlarda kaliteyi de düşürmüşlerdi. umarım bu bayan toparlar onları. yoksa uzun vadede ayakta kalmaları zor gibi.

" HP’ye Kadın Eli Değecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP’ye Kadın Eli Değecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP’ye Kadın Eli Değecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "