Okunma

HTC Galeri Güncellendi


09 Haziran 2014 Pazartesi 19:30
HTC Galeri Güncellendi

Çoğu HTC akıllı telefon kullanıcısının belki de en sevdiği özelliklerden biri HTC Galeri adlı uygulamayı kullanabilme ayrıcalığına sahip olmaları. Bu uygulama sayesinde bulmak istediğiniz nesne ya da kişinin bulunduğu bir fotoğrafı seçtiğinizde benzer görüntüleri sizin için bulunur. Zaman çizelgesi görünümü de görüntüleri gün, ay ya da yıla göre bulmanıza olanak tanır.

Uygulamanın en beğenilen özelliklerinden bir diğer ise İlgi Çekici Nokta adını almakta; bu özellik sayesinde belirli yerde çekilmiş fotoğraflar kullanıcılara sunulur. Uygulama, bunların yanı sıra fotoğrafları düzenlemeye, çeşitli efektler ile geliştirmeye olanak tanır.

Güncellemenin getirdikleri

Fotoğraf sever HTC kullanıcılarının daha derli toplu bir görsel arşive sahip olmasını sağlayan uygulama bugün güncellendi. Özellikle HTC One M8 kullanıcılarının yakından bildiği UFocus özelliği güncelleme ile birlikte önemli seviyede bir geliştirmeyi günyüzüne çıkardı. Artık fotoğrafta istenilen yere dokunularak bulanıklık efekti sağlamak mümkün oluyor.

Bu özellik, profesyonel fotoğrafçıların arka planı bulanık tutmak  için harcadıkları eforu adeta parmakların ucundan ayarlanabilir bir özelliğe dönüştürüyor. Bu arada, arka planı bulanıklaştırma (alan derinliği) özelliğinin Sony Xperia Z1/Z2, Samsung Galaxy S5, LG G Pro 2 ve LG G3’ün ardından bu yıl hemen hemen tüm akıllı telefonlarda güncelleştirmelerle birlikte olması bekleniyor.

OTA üzerinden

HTC Sense 6 cihazları için Dimension Plus ve 360 Panorama görüntüleyici ile bazı hata düzeltmeleri güncelleştirmeyle gelen diğer özellikler. HTC One M7, HTC One mini, HTC One M8 cihaz sahibiyseniz güncellemeyi OTA üzerinden indirebilirsiniz.

:: HTC cihazınıza HTC Galeri uygulaması geldi mi?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HTC Galeri Güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC Galeri Güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC Galeri Güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "