Okunma

HTC Krizle Dalga Geçiyor


21 Ocak 2009 Çarşamba 11:20
HTC Krizle Dalga Geçiyor

Özellikle Windows Mobile pazarındaki telefonlarıyla ön plana çıkan HTC’nin 2009 mali yılı için beklentisi iki haneli büyüme rakamlarına dayanıyor. Mobil dünyanın geri kalanı küresel ekonomik kriz nedeniyle cebelleşirken HTC CEO’su Peter Chou şirketinin 2009’da kısa vadede çift haneli büyüme yakalayacağını öngördüğünü açıkladı. Karşılaştırmak gerekirse HTC, Google mobil platformunun ilk üyesi G-1 Android telefonunun da katkısıyla 2008 yılında yüzde 28.65 büyüme elde etti.


HTC’ye şan ve şöhret kazandıran ilk Android telefonu: G1

Bu arada HTC’nin basına sızan 2009 portföyü oldukça şık görünüyor. Her ne kadar form faktörü açısından çığır açacak yenilikler olmasa da özellik ve güç itibariyle geliştirilmiş donanımlar 2009’un mobil dünyasındaki en çok konuşulacak HTC modelleri arasında yer alıyor.

 


Google Android tarafından güçlendirilmiş olası 2.model: HTC Sapphire

Bu arada HTC büyük ihtimalle Barselona’da önümüzdeki ay yapılacak olan Mobile World Congress 2009’da yeni Android telefonunu ve diğer WinMo cihazlarını da sergileyecek.

:: ‘HTC’nin 2009 öngörüsü bence yanlış’ diyorsanız buraya tıklayın.
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HTC Krizle Dalga Geçiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC Krizle Dalga Geçiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC Krizle Dalga Geçiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "