Okunma

HTC VIVE kabloları kaldırıyor


11 Kasım 2016 Cuma 10:00
HTC VIVE kabloları kaldırıyor

Sanal gerçeklik gözlükleri için en büyük handikaplardan biri, gözlüklerin bir kablo ile PC’ye bağlı olma zorunluluğu idi. 

Oyuncular, gözlerinde gözlük varken, kablonun boyutlarını hesaplayamadıklarından, oda içinde hareket ederken çok dikkatli olmak zorundaydılar ki, bu da oyuncular için büyük problemdi.

HTC VIVE artık kuşlar kadar özgür

Oculus Rift her ne kadar oyuncunun konumunu değiştirmesine çok duyarlı değilse de, HTC’nin VIVE gözlükleri, oyuncunun oda içinde bir adım atmasını bile fark edebilecek hassasiyete sahip bir cihaz.

Ancak VIVE’ın kabloları bugüne kadar önemli bir sorun oluşturuyordu. VIVE şimdi 200 dolarlık bir aparatla, PC ile gözlük arasındaki tüm iletişimi kablosuz hale dönüştürmeyi başardı.

HTC, bu yeni aparatla, gözlükteki görüntüde gecikme/takılma sorunu da yaşanmayacağını da garanti ediyor. Kablosuz bağlantının bant genişliği, kablonun kendisini aratmayacak kadar büyük.

HTC daha önce VIVE gözlükleri için aksesuar üretmek amacıyla 100 milyon dolar bütçeli VIVE X programını hayata geçirmişti. Yeni kablosuz aparat TPCAST işte bu programın bir ürünü.

:: Sizce kablosuz bağlantı sanal gerçelik oyunlarının gelişimine nasıl etki eder?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “HTC VIVE kabloları kaldırıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Olması gereken halini almaya başlamış.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Piyasanın sorgusuz en iyi sanal gerçeklik gözlüğü olabilir ama 200 dolar göz korkutuyor

  3. SDN Okuru dedi ki:

    200 dolar şaka gibi resmen milleti sömürmeye geçtiler iyice. Yaparken böyle bir ürünü zaten kablosuz sunmaları gerekiyordu. PS4 e baktım o da kamera istior ondan sonra alıyorsunuz aleti yer gök kablo onu ona bağla onu başka bi yere saçma sapan olmuş kısacası.

" HTC VIVE kabloları kaldırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC VIVE kabloları kaldırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC VIVE kabloları kaldırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "