Okunma

HTC Vive Slim Yolda!


14 Temmuz 2016 Perşembe 04:00
HTC Vive Slim Yolda!

Sanal gerçeklik dünyasına HTC, Vive sanal gerçeklik gözlüğüyle katılmıştı. Şimdiye kadar ne Vive ne de diğer sanal gerçeklik gözlükleri, ince bir yapıda sunulmadılar. Ancak Ubergizmo’nun haberine göre, bu yılın sonunda HTC Vive’ın daha ince bir sürümünü görebileceğiz.

Sanal gerçeklik, nispeten yeni bir teknoloji olduğundan ötürü, gözlüklerinin şimdilik bu kadar garip ve kaba görünmesi normal karşılanabilir. Zira zamanında bir bilgisayar bile bir apartman dairesi büyüklüğündeydi.

Habere göre Reddit’te yer alan bir gönderi, HTC Vive’ın daha yeni, hafif ve ince sürümünün yolda olduğu müjdesini veriyor. Gönderiyi paylaşan kişi, HTC’ye Vive için kafa başlığı tedarik eden Tayvan’lı Paiho şirketinin analistleriyle yaptığı bir sohbetten sonra bunu paylaşıyor.

Gönderinin sahibi, Paiho’nun CEO, CFO ve sözcüsünün yaptığı konuşmada HTC’nin Vive için ikinci bir model planladığını belirtiyor. Bu model daha hafif ve ince olacak ancak iç kısmında değişiklik olmayacak. Söz konusu sanal gerçeklik gözlüğü, bu yılın sonlarında ya da 2017 içerisinde piyasaya sürülecek.

Bu haberlerin bir söylenti olduğunun da altını çizelim ve hali hazırda HTC Vive almış olanların henüz üzülmesi gerekmediğini belirtelim. Zira bu kadar kısa sürede yeni bir model, en çok HTC Vive sahiplerini üzecektir.

:: HTC Vive’ın yeni modelinden ne bekliyorsunuz?
yazarMehmet Arslan

Bilgisayar oyunlarına ayrı bir merakı olan Melik, teknoloji hakkında yazılar yazmayı çok seviyor. Melik’in yeni durağı ise ShiftDelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “HTC Vive Slim Yolda!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    htc vive çok gelişti vr pazarında lider konumuna geldiler oculus tan bile iyiler valla

" HTC Vive Slim Yolda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC Vive Slim Yolda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC Vive Slim Yolda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "