Okunma

HTC Windows Mobile’ı Fena Sattı


23 Şubat 2009 Pazartesi 10:35
HTC Windows Mobile’ı Fena Sattı

Bir cep telefonunu akıllı telefona dönüştüren en önemli unsur üzerinde koşan işletim sistemidir. Akıllı telefonu aklını kullandıran her ne kadar insanın kendisi de olsa altyapının 3.parti uygulamalar tarafından ne kadar desteklendiğinin maksimum seviyede önemi vardır. Microsoft’un PDA’lerden bu yana yoğun bir şekilde kullandığı ancak iPhone’dan sonra önemini bir kere daha keşfettiği Windows Mobile pazar payını artırmaya devam ediyor. Ancak bu pazar payında aslan payı birkaç yıla kadar kendi markasını kullanmayan, farklı markalara ürün geliştiren HTC’ye ait.


HTC’nin en yeni cihazlarından PRO2. Doğal olarak WinMo…

HTC ile Microsoft arasında özel bir ilişki olduğunu anlamak için her iki firmanın buluştuğu ticari istatistiklere bakmak yeterli olacaktır. GSMA MWC 2009 (Mobile World Congress – Mobil Dünya Kongresi) sırasında açıklanan rakamlara göre HTC, Windows Mobile (yeni adıyla Windows Phone) pazarının yüzde 80’inden sorumlu. HTC CEO’su Peter Chou dünya çapında 40 milyonu aşkın HTC Windows Mobile cihazı sattıklarını açıkladı. Palm, Motorola, Samsung ve diğer 49 OEM üreticinin toplam satışları ise sadece 10 milyon sınırında! İkilinin gelecek çalışmaları bu anlamda çok daha büyük önem kazanıyor -ki Android‘in de yer aldığı portföy nedeniyle HTC bu işte karlı taraf olarak gözüküyor.

:: HTC ülkemizde yeterince bilinirliğe sahip mi? Modellerinden birine örnek verebilir misiniz?
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HTC Windows Mobile’ı Fena Sattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC Windows Mobile’ı Fena Sattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC Windows Mobile’ı Fena Sattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "