Huawei akıllı telefon satışları ile hedefine ulaştı!


18 Aralık 2018 Salı 15:31
Huawei akıllı telefon satışları ile hedefine ulaştı!

Huawei akıllı telefon satışları ile 2018 yılında istediği hedefe ulaştı. Şirket karşısına çıkan sorunlar ile iyi bir şekilde başa çıkarak ve dikkatli bir risk yönetimi stratejisiyle satış oranlarını hedeflediğine ulaştırmayı başardı!

Huawei akıllı telefon satışları ile dikkatleri üzerine topladı!

ABD’nin akıllı telefon pazarını kırma çabalarının ve Çin hükümetiyle olan ticaret çatışmasının daha da tırmandığı bu süreçte, Huawei satış oranlarında istediği orana ulaşmayı başardı.

Şirket, Apple’ı hem 2.çeyrekte hem de 3. çeyrekte 2018 küresel akıllı telefon satışları oranıyla geride bıraktı. Bunun ardından, 25 Aralık tarihine kadar 200 milyon akıllı telefon satışı yapmayı hedeflendiğini bildirdi. Bu hedefte 183 milyon birim dünyanın dört bir yanına ulaştı. Honor ile birlikte 200 milyon hedefinin 215 milyona ulaşması bekleniyor.

Huawei akıllı telefon satışları ile hedefine ulaştı! SDN-2

Hem Samsung hem de Apple Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi şirketler ile giderek artan rekabeti, küresel pazar liderliğini korumak adına savuşturmaya çalışıyor. Samsung 3.çeyrek sevkiyat hacmi geçen yıla oranla yaklaşık %13 düştü ve Apple satışlarında ise Temmuz – Eylül döneminde büyük bir durgunluk yaşandı.

Analistlere göre ise Apple ve Samsung gibi iki büyük firmanın pazar hacminin düşmesinden dolayı Huawei’in 2019 yılında hedeflediği satış oranlarına daha kısa sürede ulaşması bekleniyor.

Peki, Huawei bu artan rekabet arasından sıyrılarak akıllı telefon sektöründe önemli bir yere ulaşacak mı?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Huawei akıllı telefon satışları ile hedefine ulaştı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Huawei sar değerini de düşünmeli kanser olmasın sağlık yönünden. Kırın işlemcisi daha iyi isler yapacak gibi lakin firma fiyatları daha uygun yaparsa daha çok satar

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Huawei ve Xiaomi varken Apple sevenleri anlayamıyorum

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple bir numara kim ne derse desin gerisi hikaye

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Biraz servislerde eksikleri olsada alt ve orta segmente en güzel şekilde hitap etmeleri çok iyi..

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamlar yeniliklerle geliyor millet Samsungdan filan sıkıldı artık yeni gözde huawei

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Gerçekten ürünleri çok başarılı. Kamera ekran işlemci ve bataryada çok iyi olduklarını düşünüyorum. Tasarım anlamında da bence iyiler ama potansiyellerinin tamamını tasarımda kullanmıyorlar sanki. bence huawei sıfır çentikli bir telefon üretebilecek potansiyele sahip ön kamerayı farklı bir yere konumlandırabilirler. sürgülü tasarım pek içime sinmiyor. onun dışında farklı bir teknolojiyle gelebilir. bir de uygulamalarına el atmaları lazım. Özellikle müzik uygulaması çok boş. albümlerin resimleri indirilmiyor.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  bence telefonları cok abartılı gösteriyolar.. kullanınca sıradan olduğunu anlıyosunuz.. umarım rekabet artar diğer markalar kendine gelirde.. bir iki markanın yarışı olmaz..

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Samsung gibi bin bir çeşit telefon üretip içinde yarısından fazlası çöp olan modeller varken, Apple hiç bir şekilde fiyat alternatifi olmayan bi kucak para verecek kadar zengin olmayan ülkemde Huawei giderek çıkış yapar

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Bana kalırsa Huawei yeterince iyi bir konuma sahip. Bu saatten sonra yapması gereken şey yerini Apple a karşı koruması. Ayrıca arızalı telefon satıyor diye bahane uyduran birileri varsa da Huawei marka cihazlarda çıkan arıza oranları diğer firmaların cihazlarına oranla çok daha düşük. Şu anda firma, gerek satış-pazarlama gerekse cihaz performansı yönünden çok iyi işler başardığını düşünüyorum ve umarım bu böyle devam eder.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  bence ulaşamadı 7bine bozuk sorunlu tel satıyor

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   allah allah iyi salladın valla

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir iki yıla 1 numara olur

" Huawei akıllı telefon satışları ile hedefine ulaştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei akıllı telefon satışları ile hedefine ulaştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei akıllı telefon satışları ile hedefine ulaştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!