Okunma

Google, Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldı!


20 Mayıs 2019 Pazartesi 00:24
Google, Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldı!

Amerika ile Çin arasında yaşanan ticari gerilim, özellikle Çinli şirketleri önemli derecede etkilemeyi başardı. Bu gerilimden en çok etkilenen markalardan birisi ise şüphesiz Huawei oldu. Tüm bu yaşananların ardından Huawei büyük bir darbe daha yedi. Google aldığı karar ile birlikte Huawei ile ilişkilerini askıya aldı. Huawei Android için erişim kısıtlaması ile karşı karşıya. Google Huawei ile ilgili kararla gündemde.

Huawei Android ve Google’a erişimi kaybetti!

Android Authority’e göre Google Huawei ile olan tüm operasyonlarını askıya aldı. Söz konusu durum dünya genelindeki tüm Huawei kullanıcılarını çok ciddi bir şekilde etkileyebilir. Yaşanan olayın sonucu olarak Huawei kullanıcıları, Android güncellemelerine erişimde sorunlar yaşayacak. Bu noktada diğer markalara göre çok daha geç güncelleme alınacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca kullanıcılar Google Play Store ve Gmail uygulamaları da dahil olmak üzere Google servislerine olan erişimi de kaybedecekler. Şu an için tüm bunların bir iddia olduğunu söyleyelim. Ancak haberin kaynağı Reuters olduğu için ciddi bir söylenti olduğunu da söylememiz gerekli.

Google Huawei kararı sonrası neler olacak?

Mart ayında yaptığımız haberimizde Huawei’nin kendi işletim sistemini geliştirdiğine yönelik söylentileri doğruladığını aktarmıştık. Huawei Ürün Başkan Yardımcısı Bruce Lee yaptığı açıklamada olası ambargolara karşı ‘b planı‘ olarak bir işletim sistemi geliştirdiklerini kabul etmişti.

Tüm bu yaşananların kısa sürede çözüme ulaştırılamaması durumunda Huawei’nin kendi işletim sistemine geçiş yapması muhtemel olacaktır. Ancak bu adımın kullanıcılar tarafından nasıl tepki alacağı ise şu an için bilinmiyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

118 yorum - “Google, Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldı!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu herif işine gelmeyen herşeye yasak atıyor korktu tabi applı geçti diye inş çin appleı yasaklar kesin şimdi de windowsu huaweilerfe yasaklar

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Google’ ın sonu olur.

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Çine karşı bi yazılım üstülüğünüz var sayın abd karşılık olarak çin üretim desteğini bitirse ne olur?

" Google, Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "