Huawei, Corona virüsü saniyede tespit edebilir


19 Mart 2020 Perşembe 18:00
Huawei, Corona virüsü saniyede tespit edebilir

Huawei’nin yeni yapay zeka destekli servisi ile Corona virüsü vakaları artık hızlı bir şekilde tespit edilerek tanı verimliliğini artırabilir. Bu servis sayesinde doktorlar, hızlı ve doğru bir şekilde aldıkları sonuçları değerlendirebilecek. Bu sayede iş yükleri azaltılmış olacak.

Huawei Cloud, Corona virüsü tespit edebilmek için çalışmalara başladı

COVID-19 tanısı ve tedavisi için karar verme yöntemlerinden biri olarak bilgisayar tomografisi, etkili tanı ve değerlendirme için başlıca gerekli olan bir etmen. Bununla birlikte, akciğerlerdeki çok sayıda lezyon ve hızlı değişiklikler nedeniyle doktorların kısa süre içerisinde incelemeleri tekrar etmesi gerekir. Bu da doktorların iş yüklerini önemli ölçüde artırmaktadır. Daha da kötüsü, COVID-19’u doğru bir şekilde teşhis edebilen doktorlarının sayısı yetersizdir, bu nedenle tanı verimliliği yeteri kadar gelişememektedir.

Huawei Cloud Corona virüsü için kolları sıvadı

Son zamanlarda, Huawei’nin yapay zeka (AI) kurumsal bulut hizmeti birimi olan Huawei Cloud, Huazhong Bilim & Teknoloji Üniversitesi ve Lanwon Technology ile birlikte Corona virüsü için yapay zeka destekli kantitatif bir tıbbi görüntü analiz hizmeti geliştirmek adına çalışmalara başladı. Huawei Cloud’un, tıbbi görüntü analizi gibi önde gelen yapay zeka teknolojileri ile hizmet, bilgisayar tomografisi sonuçlarını görüntüleme ve klinik doktorlara otomatik olarak hızlı ve doğru bir şekilde göndermesini amaç ediyor.

Doktorların iş yükü hafifleyecek

Hizmetin bir diğer amacı da COVID-19’u doğru bir şekilde teşhis edebilen doktorların eksikliğini azaltarak karantina baskısını üstlerinden çekmek ve ağır iş yüklerinin azaltılması.  Servis ayrıca, saniyeler içinde tek bir kasanın inceleme sonucu için Huawei Ascend serisi AI yongalarının güçlü hesaplama yeteneğini kullanıyor. “AI + doktor incelemesi”, manuel kantitatif görüntü değerlendirmesinden onlarca kat daha hızlıdır, bu da tanı verimliliğini büyük ölçüde artırıyor.

Huawei Cloud ve bilgisayar tomografisi

Huawei Cloud, klinik bilgileri ve laboratuvar sonuçlarını birleştirerek doktorların erken tarama yapmasını ve kontrol etmesini kolaylaştırarak COVID-19’un erken, ileri ve şiddetli aşamalarını daha doğru bir şekilde ayırt etmelerine yardımcı oluyor. Yüzlerce COVID-19 vakası ve enfekte olmamış vakanın analizine göre sonuçlar, doktorlar tarafından elle yapılan hassas çizim ile oldukça tutarlı. Buna ek olarak, Huawei’nin Ascend AI serisi yongaları ile servis bilgisayar tomografisi işlemesi sonuçlarını saniyeler içinde çıkarabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Huawei, Corona virüsü saniyede tespit edebilir”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  ” The economic 2020 ” kapakta salgın hemde Huawei ilgili şeyler vardı zaten. Huawei den birşeyler çıkacak diye bekliyordum.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Huaweı telefonlarından yakında ultrason ve emar çekebilecek konuma gelecektir. Bunu yakında görürüz….

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Kardeşim ne emarı ya kaç milyon liralık cihazların özelliğini nasıl koysunlar telefona

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Huaweiye laf eden fanboylar ve zamzungcular, sizin o çok sevdiğiniz milyarder firmalar corona için herhangi bir yardımda bulundu mu?

" Huawei, Corona virüsü saniyede tespit edebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei, Corona virüsü saniyede tespit edebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei, Corona virüsü saniyede tespit edebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 2. 2 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 3. 3 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 4. 4 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 5. 5 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 6. 6 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 7. 7 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 8. 8 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 9. 9 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 10. 10 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk