Okunma

Huawei Hedef Büyütüyor


24 Kasım 2011 Perşembe 08:00
Huawei Hedef Büyütüyor

Hem operatörlerle işbirliği yapan hem kendi markasıyla cihaz üreten Huawei, 2010 yılında dünyadaki cihaz satışlarını yüzde 33 artışla 120 milyon adede yükselterek en çok tercih edilen ilk 5 marka arasında yerini aldı.

Sadece cihaz satışıyla 2010 yılında 4.5 milyar USD ciro yapan Huawei,2011 yılında bu rakamı yüzde 30’un üzerinde arttırarak 6 milyar USD’ye yükseltmeyi hedefliyor.

7 inçlik tablet geliyor

Çinli üretici Huawei’nin 7 inçlik tablet bilgisayarını, yeni yılda Türk tüketicisiyle buluşuyor. 3G özelliği de bulunan ürün dünya ile aynı anda Türkiye’de de pazara sunulacak. Android‘in Honeycomb versiyonunu kullanan tablet bilgisayarın sadece Wi-Fi versiyonunun satışı ile ilgili de çalışmalar devam ediyor. Huawei bu ürünü hem operatör hem de kendi satış kanalları üzerinden piyasa sürmeyi hedefliyor.

Dün İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısında gelecek vizyonlarını paylaşan Huawei Cihaz Yönetimi Pazarlama Direktörü Bilgin Demir, 2015 yılında dünyanın üçüncü en büyük cihaz üreticisi olmayı hedeflediğini açıkladı.


Anıl Öztekin ve Bilgin Demir

Demir sözlerine şöyle devam etti: ”Dünyada farklı bölgelerde Huawei çoktan güçlü markalar arasında girdi ve hedefimiz önümüzdeki üç senede Huawei markasına yatırım yaparak marka bilinirliğini arttırmaktır. Bu çerçevede başlattığımız çalışmada Türkiye de öncelikli ülkeler arasına girmiş durumda. Huawei akıllı telefon ve tablet ürün yelpazesi bir değişim yaşıyor ve artık her seviyede akıllı telefonu daha geniş seçenek ve avantajlar ile dünya ile aynı anda Türkiye’ye getiriyor olacağız. Bize göre 2012 dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tam bir akıllı telefon yılı olacak.”

Huawei Cihaz Yönetimi Satış Direktörü Anıl Öztekin de toplantıda bir konuşma yaptı. Öztekin şunları söyledi: “2007 yılında cihaz alanında çalışmalarına başlayan Huawei Türkiye olarak, 2009 yılında 3G lansmanı ile beraber satışlarımıza hız verdik. 2010 yılı ikinci yarısından itibaren Google işbirliği çerçevesinde Türkiye’de de Android tabanlı akıllı telefon projeleri ile ürün portföyümüzü ve işbirliklerimizi büyüterek genişletik.”
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Huawei Hedef Büyütüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ey huawei x6 nerede ? Ne zaman Türkiyede satışa sunacaksın, sen bizi 3ncu dunya ulkesi mi saniyorsun ?!

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Büyütse ne olur her cihazı tasarımdan yoksun bence design kısmındakileri işten çıkarsınlar:)

  3. SDN Okuru dedi ki:

    x5in pro versiyonunu fuarda incelemiştim oldukça başarılıydı

  4. SDN Okuru dedi ki:

    x5 Türkiye’de çok sattı ama adam gibi güncelleme yapıldığı filan yok. Önce bunu halletseler, farklı romlar yüklemek zorunda kalmasak.

  5. SDN Okuru dedi ki:

    Isim ofsayt htc de bunlar gibiydi ama değişti…

  6. SDN Okuru dedi ki:

    işe x5’e güncelleme yayınlayarak başlasalar daha çok kullanıcının ilgisini çekecekleri malum

" Huawei Hedef Büyütüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei Hedef Büyütüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei Hedef Büyütüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "