Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia


21 Ağustos 2018 Salı 14:00
Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia

Huawei Nova 3 daha yeni pazara sunulmuş olmasına karşın sevk rakamlarıyla şirketin yüzünü güldürüyor. Akıllı telefon satış rakamlarında Apple‘ın önüne geçen şirket,detayları yeni yeni belli olan Mate 20 serisiyle de şimdiden adından söz ettirmeye başladı. Ancak Mısır‘da gösterime giren  Nova 3  reklam filmi için ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Çin pazarına girdikten sonra hızlı bir şekilde 2 milyon sevk rakamına ulaşan Nova ailesi, Hindistan ve Ortadoğu pazarında da kısa sürede tüketicileri  cezbetmeyi başardı. Huawei‘nin bu başarısının altında agresif satış politikası, telefonların fotoğraf kalitesi ve sürekli bu pazarlara yönelik reklam filmleri yatıyor.

Huawei Nova 3 reklam filmi neden tartışılıyor?

Huawei bu sene çıkardığı üst ve orta seviye tüm cihazlarda fotoğraf kalitesini ön plana çıkardı. Bunda şirketin hitap ettiği Çin, Hindistan, Ortadoğu gibi pazarlarda akıllı telefon alımında fotoğraf kalitesinin ön plana çıkmasının da payı var denilebilir. Şirket bu yüzden Ortadoğu pazarında gösterime sokulan reklamlarda özellikle Nova 3‘ün 24 Megapiksellik selfie kamerasını ön plana çıkarıyor.

Ancak Mısır‘da çekilen ve tüm Ortadoğu‘da yayınlanan Huawei Nova 3 reklam filminde telefonun kendisi yerine DSLR fotoğraf makinesi kullanıldığı iddia ediliyor. Bu hile reklamda oynayan aktris Sarah Elshamy‘in Instagram‘da paylaştığı set fotoğrafıyla ortaya atıldı.

huawei nova 3

Elshamy‘nin sadece set ortamını göstermek için paylaştığı fotoğraf kısa sürede büyük bir tepki topladı. Aktris neye yol açtığını sonradan farketti ve Instagram hesabından gönderiyi sildi.

Orta seviye olmasına karşı, üst seviye fotoğraf kalitesine sahip olan Nova 3 reklamında neden böyle bir hile kullanıldı henüz bilmiyoruz. Huawei‘nin rakipleri fotoğraf kalitesinin gerçekliğini kanıtlamak için bu kadar uğraşırken şirketin böyle bir hata yapması anlaşılır gibi değil.

Bu hilenin Huawei‘nin pazarlama politikasıyla ilgili olmadığını düşünüyoruz. Muhtemelen yerel reklam ajansının daha iyi bir sonuç almak adına yaptığı bir hamle gibi görünüyor.
Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Her zaman böyle p9 da da aynısı olmuştu

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

vee bir zamanlar Nokia da lumia 920 miydi neydi onun yolda giderken çektiği görüntüyü reklam filminin arka planını yayınlayarak kameranın o olmadığı ortaya çıkmıştı profesyonel bir kamerayla video çekerek yapılan reklam huawei debatmasın bundan sonra amcamın p10 u da gümlemiş garantiye gönderdi kullanıcı hatası diye geri göndermişler ve telefon yamuldu ayrıca

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Bunlar P10 dada aynı şeyi yapmıştı sanki alıştık artık.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Türkiye ‘ye Ne zamn gelicek acaba

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Telefon lan buy ne bekliyorsunuz çekiyor mu çekiyor.. Net mi çıkıyor evet çıkıyor…daha ne biliyosunuz telefondan anlamadık gitti yaa.. 2 yıldir p9 kullanıyorum taş gibi telefon hiçbir sıkıntısı yok ön ve arka kamerasida gayet güzel çekiyor..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Anlamayacak ne var ki, reklam işte adı üstünde. Dünyadaki hemen hemen tüm reklamlar böyle. Huawei Apple’ı geçince karalama kampanyaları başladı, asıl hile bu, siz de destek vermeyin. Mate 10 Pro’dan itibaren müthiş telefonlar yapıyor Huawei. Bende Mate 10 Pro var. Telefon buz dolabı, özellikle ısınsın diye uğraşmadığınız sürece hiç bir şekilde ısınmıyor. Şarj 1 buçuk gün gidiyor, 1 buçuk saatte doluyor. Ve telefon eskimiyor, güncellemelerle yepyeni özellikler, performans değerlerine ulaşıyor.

" Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!