Okunma

Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia


21 Ağustos 2018 Salı 14:00
Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia

Huawei Nova 3 daha yeni pazara sunulmuş olmasına karşın sevk rakamlarıyla şirketin yüzünü güldürüyor. Akıllı telefon satış rakamlarında Apple‘ın önüne geçen şirket,detayları yeni yeni belli olan Mate 20 serisiyle de şimdiden adından söz ettirmeye başladı. Ancak Mısır‘da gösterime giren  Nova 3  reklam filmi için ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Çin pazarına girdikten sonra hızlı bir şekilde 2 milyon sevk rakamına ulaşan Nova ailesi, Hindistan ve Ortadoğu pazarında da kısa sürede tüketicileri  cezbetmeyi başardı. Huawei‘nin bu başarısının altında agresif satış politikası, telefonların fotoğraf kalitesi ve sürekli bu pazarlara yönelik reklam filmleri yatıyor.

Huawei Nova 3 reklam filmi neden tartışılıyor?

Huawei bu sene çıkardığı üst ve orta seviye tüm cihazlarda fotoğraf kalitesini ön plana çıkardı. Bunda şirketin hitap ettiği Çin, Hindistan, Ortadoğu gibi pazarlarda akıllı telefon alımında fotoğraf kalitesinin ön plana çıkmasının da payı var denilebilir. Şirket bu yüzden Ortadoğu pazarında gösterime sokulan reklamlarda özellikle Nova 3‘ün 24 Megapiksellik selfie kamerasını ön plana çıkarıyor.

Ancak Mısır‘da çekilen ve tüm Ortadoğu‘da yayınlanan Huawei Nova 3 reklam filminde telefonun kendisi yerine DSLR fotoğraf makinesi kullanıldığı iddia ediliyor. Bu hile reklamda oynayan aktris Sarah Elshamy‘in Instagram‘da paylaştığı set fotoğrafıyla ortaya atıldı.

huawei nova 3

Elshamy‘nin sadece set ortamını göstermek için paylaştığı fotoğraf kısa sürede büyük bir tepki topladı. Aktris neye yol açtığını sonradan farketti ve Instagram hesabından gönderiyi sildi.

Orta seviye olmasına karşı, üst seviye fotoğraf kalitesine sahip olan Nova 3 reklamında neden böyle bir hile kullanıldı henüz bilmiyoruz. Huawei‘nin rakipleri fotoğraf kalitesinin gerçekliğini kanıtlamak için bu kadar uğraşırken şirketin böyle bir hata yapması anlaşılır gibi değil.

Bu hilenin Huawei‘nin pazarlama politikasıyla ilgili olmadığını düşünüyoruz. Muhtemelen yerel reklam ajansının daha iyi bir sonuç almak adına yaptığı bir hamle gibi görünüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Anlamayacak ne var ki, reklam işte adı üstünde. Dünyadaki hemen hemen tüm reklamlar böyle. Huawei Apple’ı geçince karalama kampanyaları başladı, asıl hile bu, siz de destek vermeyin. Mate 10 Pro’dan itibaren müthiş telefonlar yapıyor Huawei. Bende Mate 10 Pro var. Telefon buz dolabı, özellikle ısınsın diye uğraşmadığınız sürece hiç bir şekilde ısınmıyor. Şarj 1 buçuk gün gidiyor, 1 buçuk saatte doluyor. Ve telefon eskimiyor, güncellemelerle yepyeni özellikler, performans değerlerine ulaşıyor.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Telefon lan buy ne bekliyorsunuz çekiyor mu çekiyor.. Net mi çıkıyor evet çıkıyor…daha ne biliyosunuz telefondan anlamadık gitti yaa.. 2 yıldir p9 kullanıyorum taş gibi telefon hiçbir sıkıntısı yok ön ve arka kamerasida gayet güzel çekiyor..

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiye ‘ye Ne zamn gelicek acaba

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bunlar P10 dada aynı şeyi yapmıştı sanki alıştık artık.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  vee bir zamanlar Nokia da lumia 920 miydi neydi onun yolda giderken çektiği görüntüyü reklam filminin arka planını yayınlayarak kameranın o olmadığı ortaya çıkmıştı profesyonel bir kamerayla video çekerek yapılan reklam huawei debatmasın bundan sonra amcamın p10 u da gümlemiş garantiye gönderdi kullanıcı hatası diye geri göndermişler ve telefon yamuldu ayrıca

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Her zaman böyle p9 da da aynısı olmuştu

" Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei Nova 3 reklamı için ilginç iddia ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "