Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net

Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi

Ana sayfa / Teknoloji Haberleri

Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme hem Bluetooth hem de DC Dimming başta olmak üzere pek çok yeni özellik getiriyor.

Huawei’nin amiral gemisi P30 Pro için güncellemeler gelmeye devam ediyor. Firma, yeni güncellemelerle telefonuna yeni yetenekler eklemeyi de ihmal etmiyor.

Huawei P30 Pro için hazırlanan EMUI 9.1.0.178 sürüm numaralı güncellemeyle beraber DC Dimming ve ultra düşük gecikmeli Bluetooth özellikleri geldi. Yeni güncelleme, bir kaç gün içerisinde global olarak dağıtılmaya başlanacak.

Peki güncellemeyle gelen bu özellikler ne işe yarayacak ve güncellemeyle gelecek tüm yeni detaylar neler?

Huawei P30 Pro için yeni güncelleme neler getirecek?

EMUI 9.1.0.178 güncellemesi, DC Dimming haricinde yeni özellikler de bizlere sunacak. Bunların en önemlisi ultra düşük gecikmeli Bluetooth teknolojisi.  Özellikle Bluetooth ses gecikmesi ve oyun oynarken, film izlerken ses – görüntü uyuşmazlıkları oluşturabiliyordu. Böylece bunun da önüne geçilmiş olacak. Ses kalitesinde de iyileştirmelerin olabileceğini düşünebiliriz, yeni güncellemeyle beraber.

DC Dimming nedir?

Özellikle OLED ekran teknolojisini kullanan telefonlarda kullanılan DC Dimming, ekran parlaklık seviyesini kıstığımız zaman ortaya çıkan dalgalanma ve titremeleri ortadan kaldırıyor.

Her bir pikseldeki LED’lerden oluşan OLED ekranların, ekran ışığını kıstığınız zaman voltaj ayarlamalarında DC Dimming olmadığında özellikle telefonların ekranını kamerayla çektiğinizde dalgalanmaları, titremeleri çok daha rahat bir şekilde görebiliyorsunuz.

DC Dimming son dönemde neden önemli bir hale geldi, çünkü özellikle gece telefonu kullandığınızda ve ekran ışığını kıstığınızda, gözünüz kamera gibi bu titremeleri görmese de, algılıyor ve algıladığı için de gözümüzü yoruyor.

Yorum Ekleyin