Huawei’den ABD’nin casusluk iddiasına sert yanıt!


15 Şubat 2020 Cumartesi 21:00
ABONE OL
Huawei’den ABD’nin casusluk iddiasına sert yanıt!

Bir süredir devam eden Huawei ve ABD sorunu hala çözüme kavuşmuş değil. Hatta geçenlerde ABD tarafından Huawei için gelen bir casusluk iddiası ortalığın iyice karışmasına neden olmuştu. Söz konusu casusluk iddialarını 10 yıl öncesine dayandıran ABD’ye Huawei tarafından sert bir yanıt geldi. Huawei casusluk iddiaları ile ilgili açıklama John Suffolk’ten geldi.

Huawei ve ABD sorunu durulmak bilmiyor

Huawei ve ABD sorunu noktası iyice çıkmaza doğru sürüklenirken, ABD’nin söz konusu iddiaların dayanağını bildirmemesi dikkat çekmişti. Gerekli mercilere detayların verildiğini aktaran kaynakların, Huawei’nin tam olarak hangi konuda casusluk yaptığını açıklamamış olması kafaları karıştırmıştı. İşte o haberlerin ardından Huawei casusluk iddialarına yanıt verdi.

Söz konusu deliller ile konuştuklarını söyleyen ABD yetkililerine, Huawei sanal güvenlikten sorumlu John Suffolk’ten cevap geldi. Reuters’e konuşan Suffolk, iddiaların asılsız olduğunu söylüyor ve ekliyor “Biz sadece şunu diyoruz: Saklamayın, utanmayın. Elinizdeki belgeleri yayınlayın, dünyanın bunu görmesine izin verin”. İddialı ve sert bir yanıt veren Huawei, ABD’nin blöf yaptığının da altını çiziyor.

Huawei casusluk iddiaları ispatlanacak mı?

Bu durumda ABD ulusal güvenlik danışmanı Robert O’Brien iddialarını en azından belgelerin bir kısmını paylaşarak Huawei hakkında ortaya attığı iddiaları kanıtlaması gerekiyor. Eğer kanıtlamazsa söz konusu casusluk iddiası, yalnızca ”iddia” olarak kalacak gibi duruyor. Gelişmeler ışığında da rahatlıkla söyleyebiliriz ki Huawei ve ABD sorunu kısa bir süre içinde çözülecek gibi değil.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

ABD haklı.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Kralllll

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

apple huaweiye yenilicinde yapcak birsey yok herzamanki abd birisilerini suclamasi lazim 😀

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Çin kaynaklı elektronik aletlerde casus yazılım olmaması gibi bir durum yok. En başta Çin’in devlet vizyonu vatandaşları gözetleme ve fişleme üzerine kurulu

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Cinn haklı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Abd istihbaratının bazı amerikan şirketlerinin ortağı olduğu hatta doğrudan yönettiği ortaya çıktı dünya basını bir sürü haber yaptı neden burda hiç bahseden yok

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Apple dan büyük ajan tanımıyorum..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Asıl casus ıphone dır sım kartımızı taktıgınız an tum bılgılerınız ABD gızlı servıslerının arsıvlerıne gırer abd nın gucu yetmeyınce huaweı yı bu sekılde karalamaya calısıyor 5 yasında cocuklar bıle guler buna

" Huawei’den ABD’nin casusluk iddiasına sert yanıt! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei’den ABD’nin casusluk iddiasına sert yanıt! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei’den ABD’nin casusluk iddiasına sert yanıt! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  2. 2 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  3. 3 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  4. 4 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  5. 5 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  6. 6 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  7. 7 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  8. 8 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  9. 9 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  10. 10 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik