Okunma

Huawei’ye GSMA’dan büyük ödül!


06 Mart 2019 Çarşamba 16:02
Huawei’ye GSMA’dan büyük ödül!

GSMA, MWC 2019 organizasyonu kapsamında Huawei’yi 5G Uplink ve Downlink Decoupling teknolojisi özelinde En İyi Mobil Teknoloji İcadı 2019 ödülüne layık gördü. Bu ödül, GSMA tarafından kullanıcı deneyimine yönelik en yüksek başarılardan biri olarak kabul ediliyor.

Huawei Kablosuz Çözümler Pazarlama Müdürü (CMO) Zhou Yuefeng, ödülü alırken, “Huawei’nin bu ödülü kazanması büyük bir onur. 5G dağıtımının ilk aşamasında kapsamın nasıl iyileştirileceği, endüstri için yaygın bir sorundur. Huawei, endüstri gelişimini teşvik etmek, tüketici deneyimini geliştirmek ve taşıyıcıların ağ ve hizmetleri daha iyi kullanmasına yardımcı olmak için, 5G teknolojilerindeki sürekli yeniliğin arkasındaki itici güç olmaya devam edecektir” dedi.

C-bandının frekansı günümüzde kullanılan sistemlerden daha yüksek olduğundan, 5G NR uplink hizmetlerini taşımak için mevcut 4G Sub-3G spektrumunu kullanmak zor olsa da bu artık doğal bir seçenek haline geldi. Uplink ve downlink dekuplaj teknolojisi, LTE performansı üzerindeki etkiyi yüzde 10‘dan daha az azaltmak için TTI seviyesindeki spektrum kaynaklarını dinamik olarak tahsis eder.

Huawei’den rekor 5G hızları!

Dahası, C bandında uplink ve downlink kapsamını büyük ölçüde iyileştirmekte, hücre kenar oranı ile birlikte kullanıcı deneyimini de önemli ölçüde arttırmaktadır. Bu özellikler, 4G / 5G ortak kapsama alanındaki ağ kurulum hedefini etkili bir şekilde uygular ve entegre ağ kurulumunun maliyetini düşürür. Bu teknoloji, C bandındaki 5G şebekelerinin baz istasyonu sayısını dengede tutmasını, dağıtım süresini kısaltmasını ve daha fazla kullanıcının 5G hizmetlerinden erken yararlanmasını sağlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

MBB ağ trafiği artışını, özellikle uplink verimi gereksinimlerini hızlandırmanın zorluğuyla başa çıkmak için, Huawei sürekli olarak teknolojik yeniliklere yatırım yapıyor ve uplink & downlink dekuplaj teknolojisini ileriye taşımak için birçok önde gelen operatörle iş birliğine gidiyor. China Mobile’in Şangay ve Hangzhou’daki test sonuçlarına göre, taşıyıcı bant genişliği 100 MHz olduğunda, tek bir kullanıcının en yüksek oranı 2,6 Gbps’ye, tüm ağın ortalamaya oranı ise 1,1Gbps’ye ulaşıyor. Uplink ve downlink ayrıştırma tekniği uygulandıktan sonra, 1,8 GHz, 3,5 GHz değerine kıyasla 5G iç mekan deneyim oranını 2-3 kat, derinliği ise 5-6 kat artırıyor.

Huawei, dünya çapında 30’dan fazla 5G ticari sözleşmesine imza attı ve 40.000‘den fazla 5G baz istasyonu sevkiyatı gerçekleştirdi.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Huawei’ye GSMA’dan büyük ödül!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  5g benzeri teknolojilerin aktif kullanıldığı yerler var dünyada laboratuvarlarda, üniversitelerde ve bazı tesislerde zaten kullanımda olan teknolojiler bunlar sadece halkın kullanımına yeni açılıyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Günümüzde 5g teknolojisi ile donatılmış telefon ne işe yarar merak ediyorum. Daha altyapısı olumamış bir sistemde nasıl kullanılacak merak ediyorum. 5G altyapısı olunca zaten bu tarz telefonlar eskimiş olacak ayrıca hiçbir deeğer arzetmeyecek…

  1. Anonim dedi ki:

   Olay sadece telefon değil zaten. Elinin altında google var az uğraşsan anlayacaksın da neyse.

" Huawei’ye GSMA’dan büyük ödül! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei’ye GSMA’dan büyük ödül! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei’ye GSMA’dan büyük ödül! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "